Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde son derece duyarlı bir olay yaşandı. Karaelbistan Mahallesi'nde yaşayan 71 yaşındaki Zekiye Polat, market alışverişi sırasında içinde 2 bin lira nakit, 7 tam altın, 3 yarım altın ve 4 çeyrek altın bulunan kesesini kaybetti.

Elektrik ustası Ramazan Sert, markette alışveriş yaparken reyonlar arasında dolaşırken yerde bir kesenin olduğunu fark etti. Hemen durumu market sahibine bildirdi. Yapılan tüm aramalara rağmen kesenin sahibine ulaşılamadı. Bunun üzerine Sert, 112 Acil Çağrı Merkezi'ni arayarak yardım istedi.

İyi ki babamsın İyi ki babamsın

Bir süre sonra kesesini kaybettiğini fark eden Zekiye Polat, durumu İlçe Jandarma Komutanlığı'na bildirdi. İlçe Jandarma Komutanlığı'na gelen Ramazan Sert, bulduğu keseyi sahibine teslim etti.

Zekiye Polat, biriktirdiği para ve altınlarına tekrar kavuşmanın sevincini yaşadığını ifade etti. Ramazan Sert ise insanlık görevini yerine getirdiğini belirterek duygularını dile getirdi.

Elbistan İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Üsteğmen Emre Dal da altın dolu kesenin sahibine ulaştırılmasından dolayı memnuniyet duyduğunu belirterek Ramazan Sert'e teşekkür etti.

Editör: İsa Aslantaş