Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, 2 Ekim ile 9 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirdiği operasyonlarda, suç işleyen 124 şüpheliyi yakaladı.

UYUŞTURUCU MADDE TİCARETİ YAPAN 14 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI

Emniyet Müdürlüğü'nün yayımladığı rapora göre, operasyonlar sonucunda, çeşitli suçlardan arama kararı bulunan 102 kişi ile uyuşturucu madde ticareti yapan 14 kişi gözaltına alındı. Ayrıca, ikamet ve işyerlerinde hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edilen 8 kişi de operasyonlarda yakalandı. Şüpheliler, ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.

kahramanmarasta-bir-haftada-62-supheli-tutuklandi

62 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI, SORUŞTURMA SÜRÜYOR

Yakalanan şüphelilerden 62 kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheliler ise soruşturmanın devam ettiği şartlar altında serbest bırakıldı.

UYUŞTURUCU VE SİLAH ELE GEÇİRİLDİ

Operasyonlar sırasında 268 gram metamfetamin, 23 bin 289 sentetik ecza, 14 ruhsatsız tabanca ve 2 ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Bu, suçla mücadelede önemli bir başarı olarak değerlendiriliyor.

Kahramanmaraş'ta bu ilçede oturanlar dikkat: Su kesintisi başladı! Şişelerinizi, kovalarınızı doldurun Kahramanmaraş'ta bu ilçede oturanlar dikkat: Su kesintisi başladı! Şişelerinizi, kovalarınızı doldurun

operasyon-tek-tek-yakalandi

TRAFİKTE GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE SON VERİLDİ

Aynı dönemde trafik ekipleri, trafik güvenliğini olumsuz etkileyen ve gürültü kirliliğine sebep olan 159 araca, yüksek sesle müzik dinlemekten dolayı işlem yaparken, 58 araca ise abartı egzoz kullanmaktan işlem uyguladı. Bu sayede trafikte disiplin sağlanarak gürültü kirliliğinin azaltılması hedefleniyor.

Kahramanmaraş İl Emniyet Müdürlüğü, suçla mücadeledeki kararlılığını sürdürerek halkın güvenliğini sağlamaya devam ediyor.