Günümüzde birçok evde doğal gaz yaygın olarak kullanılıyor olsa da, tüple ısınan veya yemek pişiren vatandaşların sayısı hala oldukça fazla. Artan enflasyon karşısında sürekli değişen fiyatlar, mutfak tüplerini de etkiliyor. Vatandaşlar, bütçelerinin bir kısmını tüp almaya ayırmak zorunda kaldıkları için her ay değişen fiyatlardan bıkmış durumda.

ZAM VE İNDİRİMLERLE KARMAŞA SÜRÜYOR

Kahramanmaraş'ta yılın başında tüp fiyatı adet başına 581 lirayken, yapılan zamlarla bu ay 677 liraya kadar çıktı. Ancak, tüp fiyatlarındaki bu artışlar zaman zaman indirimlerle dengelenmeye çalışılıyor. Geçtiğimiz ay 695 liraya kadar yükselen tüp fiyatları, 17 liralık bir indirimle 677 liraya geriledi.

Baki Özdoğan'ın Objektifinden: Kahramanmaraş'ta Leyleklerin Sıcağa Tepkisi Baki Özdoğan'ın Objektifinden: Kahramanmaraş'ta Leyleklerin Sıcağa Tepkisi

Vatandaşlar, tüp fiyatlarındaki bu dalgalanmalar karşısında zorlandıklarını belirtiyor. Ekonomik şartların her geçen gün daha da zorlaştığı bir ortamda, temel ihtiyaçlardan biri olan tüp fiyatlarının bu denli değişken olması, vatandaşları ekonomik olarak sarsıyor. Kahramanmaraş'ta tüp fiyatlarının ne zaman stabil bir hale geleceği ise merak konusu.

(Haber: Yavuz Tozan)

Editör: İsa Aslantaş