Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde bulunan Azerbaycan Deprem TOKİ konutlarında inşaat işçileri, maaşlarını alamadıklarını iddia ederek tepki gösterdi.

Karatutlu: Deprem sonrası Kahramanmaraş'ta sağlık hizmetleri çöküşte! Karatutlu: Deprem sonrası Kahramanmaraş'ta sağlık hizmetleri çöküşte!

Yaklaşık 20 kişilik işçi grubu, yaklaşık iki aydır maaşlarının ödenmediğini belirterek, durumu protesto etti.

Bu protestolar sırasında, iki işçi dikkat çekici bir eylemde bulunarak biri inşaatın çatısına, diğeri ise vinç kulesine çıkarak şirket yetkililerinden maaşlarını talep etti.

ŞEHİR DIŞINDAN GELEN İŞÇİLER DE MAĞDUR

Malatya'da da benzer bir durum yaşandığı ve Samsun'dan gelen işçilerin maaşlarını alamadan işten çıkartıldıkları iddia edildi. 
Deprem konutları inşaatında çalışan işçiler, maaşlarının ödenmemesi ve işten çıkartılmaları konusunda büyük mağduriyet yaşadıklarını dile getirdiler.

"MAĞDURUZ VE SESİMİZİ DUYURAMIYORUZ"

İnşaat işçileri, LEDA Grup firmasında yaklaşık iki aydır çalıştıklarını ve maaşlarını alamadıklarını belirttiler. İşçiler, "Ayın birinde bizim işten çıkışımızı yapmışlar. Burada mağduruz, yetkililer herhangi bir cevap vermiyor. 45 derece sıcakta canımız ve kanımızla çalıştık, TOKİ ve LEDA’nın inşaat işini bitirdik ama bayram öncesi maaşlarımızı ödemediler. Alacaklarımız var ve bizi sigortasız çalıştırdılar" diyerek tepki gösterdiler. İşçiler, İnşaat Firması yetkililerine seslenerek mağduriyetlerinin giderilmesini ve haklarının verilmesini talep ettiler.

YETKİLİLERDEN CEVAP BEKLENİYOR

Maaşlarını alamayan ve işten çıkartılan işçiler, yetkililerden acil çözüm bekliyor.

Editör: İsa Aslantaş