Kahramanmaraş, 6 Şubat depremleri sonucunda ağır hasar gören Volkan Apartmanı'nda yaşanan enkaz sorunuyla sarsılıyor. Vatandaşlar, yıkılan binanın enkazının yarım bırakıldığını iddia ederek endişelerini dile getiriyor.

YIKILAN BİNANIN ENKAZI YARIM BIRAKILDI

Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Yenişehir Mahallesi'nde bulunan Volkan Apartmanı, 6 Şubat depremlerinde ciddi hasar almıştı. Yüklenici firma tarafından yıkım çalışmalarının tamamlanmasının ardından, çevre sakinleri binanın enkazının yarım bırakıldığını iddia ediyor. Şikayetlerin artması üzerine, enkazın bir kısmı kaldırıldı; ancak demirlerinin alındığı ve temelinin bırakıldığı ifade edildi.

VATANDAŞLAR ENDİŞELİ

Bölgede yaşayan Hayrullah Büyükçapar, "Burada bir bina vardı ve depremde ağır hasar aldı, yıkıldı ve enkazı kaldırıldı. Şu anda temeli kalmış, bu şekilde duruyor. Acaba burası ne zaman kapanacak? Gördüğünüz gibi kaldırımda ağır kamyonlar geçiyor. İnsanların geçtiği bölgede herhangi bir yaralanma ya da ölüm olursa kim sorumlu olacak. Bir an önce bu enkazın kaldırılması ve temizlenmesini istiyoruz." şeklinde konuştu.

Mehmet Sepetçi adlı bir vatandaş ise, "Bu civarda esnafım ve sürekli olarak buradan geçiyoruz. Binanın temelini iyice açmışlar ve güvenlik önlemi de alınmamış. Buradaki amaç nedir, bilmiyoruz. Temeldeki demirlere ulaşmak mı, test yapmak mı? Tekrardan kapatılacağı söylendi ama harabe bir şekilde bekliyor. Şehir merkezi ve çevresinde insanlar yaşıyor." ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİ TEHLİKEDE

Berber esnafı da bu duruma tepki göstererek, "Enkazı bıraktılar ve gittiler. Yani buradaki demir için bu şekilde bırakıp gittiler. Herkesin çocuğu geçiyor. Enkaz ve aşırı toz var ve daha önce de enkazı bırakmışlardı. AFAD ve Devlet Su İşleri'ni aradık. Bu alanın kapanmasını istiyoruz. Herkesin çocuğu var. Kimsenin yaralanmasını istemiyoruz." dedi.

Az Hasarlı Necip Fazıl Hastanesi yıkılacak mı? Bu hastanenin yıkılması kimi zengin edecek? Az Hasarlı Necip Fazıl Hastanesi yıkılacak mı? Bu hastanenin yıkılması kimi zengin edecek?

Kahramanmaraş'ta, yarım bırakılan enkazın ne zaman tamamen kaldırılacağı ve bölgedeki güvenlik önlemlerinin ne zaman alınacağı konusunda yetkililerden açıklama bekleniyor.

Editör: İsa Aslantaş