Kahramanmaraş'ta Oruç Reis Mahallesi'nde bulunan bir mobilya fabrikasında 29 Nisan akşam saatlerinde çıkan yangının sebebinin yıldırım çarpması olduğu ortaya çıktı. Yıldırımın düşmesiyle birlikte başlayan yangın fabrikada 30 milyon liralık zarara yol açtı.

YANGIN İTFAİYE EKİPLERİ TARAFINDAN SÖNDÜRÜLDÜ

Vahit Kirişçi tek tek açıkladı! Kahramanmaraş'a önemli yatırımlar, düğmeye basıldı Vahit Kirişçi tek tek açıkladı! Kahramanmaraş'a önemli yatırımlar, düğmeye basıldı

Alevleri gören vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'ndan 30 araç ve 90 personel sevk edildi. Şehrin birçok noktasından da görülen yangın, itfaiye ekiplerinin 3,5 saatlik çalışmasıyla kontrol altına alındı ve fabrikanın diğer bölümlerine sıçramadan söndürüldü.

YANGIN TİNER ARITMA ODASINDA BAŞLADI

Neyse ki olayda ölen ya da yaralanan kimse olmadı. Yangının sebebi yapılan incelemeler sonucunda tiner arıtma odasına düşen yıldırım olarak belirlendi. Yıldırımın düşme anı fabrikanın güvenlik kameralarına da yansıdı. Görüntülerde yıldırım düşmesiyle birlikte fabrikanın içinin aydınlandığı ve ardından yangının başladığı görülüyor. Tinerin yanıcı madde olması nedeniyle alevlerin hızla yayıldığı da kameralara yansıdı.

PARATONERLER YETERSİZ KALDI

Fabrikanın paratonerlerle donatılmış olmasına rağmen, düşen yıldırımın akımının çok yüksek olması nedeniyle paratonerlerin yangını önleyemediği belirtildi.