Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden anavatanlarına yaz tatili için gelen gurbetçi vatandaşlar için gümrük sınır kapılarında kapsamlı tedbirler alındı. Yolcu giriş peron sayısı 12'den 24'e çıkarılarak işlemler hızlandırıldı. Bu yeniliklerle birlikte, Kapıkule Sınır Kapısı’nda tüm zamanların yolcu giriş rekoru kırıldı.

Son Dakika: LGS 2024 Tercih Sonuçları Açıklandı Son Dakika: LGS 2024 Tercih Sonuçları Açıklandı

KAPIKULE SINIR KAPISI'NDA YOLCU GİRİŞ REKORU

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada, Kapıkule Sınır Kapısı’ndan geçen hafta içinde 9 bin 5 binek araç ve 38 bin 692 yolcunun giriş yaptığı bildirildi.

Bu rakamlarla, Kapıkule Sınır Kapısı tüm zamanların yolcu giriş rekorunu kırmış oldu.

Valilik açıklamasında, "Anavatana dönen vatandaşlarımızın işlemlerini ve geçişlerini hızlandırmak amacıyla her türlü tedbir alındı. Yurt dışında yaşayan soydaşlarımızın ana vatana dönüşlerinde yaşadıkları sorunları en aza indirmek için bin 302 personelimiz görev yapıyor" denildi.

SINIR KAPILARINDA PERSONEL VE PERON SAYISI ARTTIRILDI

Gurbetçi vatandaşların yoğun olarak geçiş yaptığı Kapıkule sınır kapısında, yolcu giriş peron sayısı 24’e çıkarıldı. Valilik açıklamasına göre, 22 Haziran-9 Temmuz tarihleri arasında Kapıkule, Pazarkule, Hamzabeyli ve İpsala sınır kapılarından toplam 141 bin 478 araç ve 562 bin 834 yolcu giriş yaptı.

YENİ TEDBİRLERLE GEÇİŞLER HIZLANDI

Alınan tedbirler sayesinde sınır kapılarındaki yoğunluk önemli ölçüde azaltıldı.

Valilik, "Özellikle gurbetçi vatandaşlarımızın dönüşlerinde sorun yaşamamaları için gerekli tüm önlemler alındı" ifadelerini kullandı. 

Editör: İsa Aslantaş