Kars'ta bugün öğle saatlerinde, Mahallesi Ahmet Arslan Bulvarı'nda bulunan 5 katlı bir apartmanın 3'üncü katında şiddetli bir doğalgaz patlaması meydana geldi.

Çek Hırsızlığında Estetik Hile: Suç Makinesi Kadın Polisten Kaçamadı Çek Hırsızlığında Estetik Hile: Suç Makinesi Kadın Polisten Kaçamadı

OLAY YERİNE İTFAYE, SAĞLIK VE POLİS EKİPLERİ SEVK EDİLDİ

Patlamanın hemen ardından, bölge sakinlerinin ihbarıyla birlikte itfaiye, sağlık, AFAD ve polis ekipleri hızla olay yerine sevk edildi. Binayı saran alevlerle mücadele etmek üzere ekipler, acil önlemleri almaya başladı.

DOĞALGAZ KAYNAKLI PATLAMA SONUCU 6 KİŞİ YARALANDI

Patlama esnasında apartmanda bulunan 6 kişi yaralanırken, sağlık ekipleri anında müdahalede bulundu. Durumu ağır olan bir kişi Kafkas Üniversitesi Sağlık, Araştırma ve Uygulama Merkezi'ne, diğer yaralılar ise Harakani Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

BİNA GÜVENLİK GEREKÇESİYLE BOŞALTILDI

Güvenlik endişesi nedeniyle bina hemen boşaltıldı. İtfaiye ekipleri, yaptıkları ilk incelemelerde patlamanın doğalgaz sıkışmasından kaynaklandığını belirledi.

VALİ POLAT: "HERHANGİ BİR SIKINTI YOK, HASTALARIMIZ KONTROL ALTINDA"

Olay yerine gelen Vali Ziya Polat, yaptığı açıklamada, "Herhangi bir sıkıntı yok Allah’a şükür, hastalarımızı kontrol amaçlı hastanelerimizde tutuyoruz. Üniversite hastanemizdeki vatandaşımızın durumuna bakacağız, belki de sevk edeceğiz. Tekrar geçmiş olsun, arkadaşlarımız burada incelemelerimiz devam ediyor. Rabbim büyüğünden korusun." şeklinde konuştu.