Konut Sektörü nüfusun konut ve sosyal ihtiyaçlarının karşılanması ve nüfusun ülkenin büyüyen ulusal ekonomisinin ihtiyaçlarına göre yerleştirilmesiyle ilgili ekonomi bölümü olarak ele alınsa da kentsel dönüşümle birlikte hem altyapı hem de üst yapılarda yenilenme faaliyetiyle sosyal bir hizmet noktasında birçok sektörden ayrı değerlendirilmektedir. Barınma, beslenme ve yaşam sürdürme gibi hayatımız için oldukça önemli olan yaşamsal faaliyetleri sürdürdüğümüz yapıların değişik adları olsa da genel olarak konut olarak ifade edilir. Konutların müstakil, apartman, villa, bina, yalı gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. Bütün konutların ortak özellikleri ise insanların en temel ihtiyaçlarına cevap veriyor olmasıdır. Ülkemizde son yıllarda konut projeleri hızlı bir şekilde yükselişe geçmiştir. Konut projeleri ise müşterilerine sunduğu olanaklarla birbirinden ayrılırken, özellikle bu konut projelerinin hayata geçirilmesinin şehirleşme sürecine büyük oranda katkı sağlamaktadır.

Sadece binalara indirgenen bir yenilenme kentsel dönüşümü amacından saptırmaktadır. Kentsel dönüşüm kapsamında değerlendiren birçok proje günümüzde sadece binaların yenilenmesine odaklanmaz, depreme karşı dayanıklı yapıların yanı sıra bu projelerin çevresinin de tasarlandığı görülmektedir. Problemli yapıların, problemli altyapıların yenilenmesine yönelik çalışmaların yanı sıra insanların yaşam alanlarında en iyi çözümlerin temini için faaliyet gösteren firmaların başında DKY İnşaat gelmektedir.

Erden Timur neden istifa etti? Erden Timur neden istifa etti?

Deprem kuşağında olan Türkiye için nüfusu en yüksek sayılara ulaşan İstanbul, yeniden yapılanma noktasında büyük önem arz etmektedir. Özellikle İstanbul'da konutları afetlere karşı dayanıklı getirmek için çalışmalar sürüyor. İstanbul’da 39 ilçede kentsel dönüşüm çalışmaları yürütülüyor. Bu ilçelerin başında Kartal geliyor.

Sosyo-kültürel yapı olarak çeşitlilik gösteren Kartal ilçesi on yıllarda iç göçün dışında yurtdışından da birçok yabancının geldiği bir ilçe olmuştur. Son yıllardaki göç kaynaklı nüfus artışı Kartal ilçesini İstanbul'un merkezi yaşama alanlarından birine dönüştü. Nüfusla birlikte artan konut ihtiyacının yanı sıra kentsel dönüşüm çalışmaları Kartal bölgesindeki konut projelerini çeşitlendirdi. DKY İnşaat Kartal bölgesinde yapmış olduğu projelerle adından söz ettiriyor. 1961 yılında İbrahim Dumankaya'nın temelini attığı ve yarım asırdan fazladır sektörde yoluna devam eden DKY İnşaat, adalar ve deniz manzaralı, daha geniş ve konforlu evler tasarlayarak Kartal'da fark yaratıyor.

Dinamik, kaliteli ve yenilikçi yapısı ile yarım asırdan fazla bir süredir konut ve ticari alanlar inşa eden DKY İnşaat, sektördeki tecrübesini Kartal'daki projelerine aktarıyor. DKY Kartal, DKY Business Kartal ve DKY Sahil konut projelerinde konforu ve kaliteyi birleştiren DKY İnşaat, insanı ve doğayı merkez alan mimari kimliğiyle, akıllı binalar inşa ediyor.

DKY İnşaat, Kartal'da imza attığı projelerde bir evden beklediğiniz her şeyin daha fazlasını sunarak ilçedeki diğer projelerin önüne geçiyor. Kartal'da DKY İnşaat farkıyla hayata geçirilen projelerde manzaranın yanı sıra geniş ve konforlu evler, daha büyük yemyeşil parklar, daha fazla aktivite, daha iyi bir konum daha yüksek tavanlar, kolay ulaşım ve daha değerli bir yatırım imkanı bulunuyor.

Editör: TE Bilisim