Sarıkamış Şehitlerini Anma Etkinliği, Kayseri'de unutulmaz bir atmosfere dönüştü. Gökten yağmayan karı Erciyes Dağı'ndan getirip kendi elleriyle meydana seren gençler, Cumhuriyet Meydanı'nda 109 yıl önce yaşanan Sarıkamış Harekâtı'nı canlandırdı. İşte, Kayseri'nin kar altında geçen keyif dolu anları!

GENÇLERDEN TARİHİ CANLANDIRMA: SARIKAMIŞ HAREKÂTI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi KAYMEK Gençlik Merkezleri’nde eğitim gören gençler, Sarıkamış Harekâtı'nın anısını yaşatmak adına Cumhuriyet Meydanı'nda bir araya geldi. 109 yıl öncesinin izlerini takip eden gençler, tarih kokan anıları canlandırdı. Bu etkileyici etkinliğin ardından, Erciyes Dağı'ndan özenle getirilen kar, meydanı süsledi ve bekleyen çocuklara keyifli anlar yaşattı.

kar-mutlulugu

KAR TANECİKLERİNİN KÜÇÜK KEŞİFÇİLERİ: ÇOCUKLARIN EĞLENCESİ

Kayseri'de kar yağışının nadir görüldüğü günlerde, Sarıkamış Şehitlerini Anma Töreni etkinlikleri kapsamında merkeze getirilen kar, özellikle çocukları sevindirdi. Kar topu oynamak için sabırsızlanan çocuklar, karın tadını çıkardı. Gözlerindeki mutlulukla kayan ve kar topu oynayan çocuklar, bu özel anları unutulmaz kıldı.

Açık Sahne Sanat Akademisi'nden Müzikal Kitap Kampanyalı Konser Açık Sahne Sanat Akademisi'nden Müzikal Kitap Kampanyalı Konser

"KAR YAĞMADIĞINI SÖYLÜYORDUK, AMA GELDİ!"

Kayseri'de kar görmeyen çocuklardan biri olan 8 yaşındaki Muhammet Baytürk, "Baba, Kayseri'ye kar yağmadığını söylüyorduk, ama işte geldi! Çok mutluyum!" dedi. Baba Polat Baytürk ise çocuğunun mutluluğunu görünce duygusal anlar yaşadı. Aynı zamanda 7 yaşındaki Seyit Efe de eğlenceli vakit geçirdiğini belirterek, "Karın tadını çıkardık, çok güzeldi!" diye konuştu.

kayseri-kar