Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde yaşanan dehşet dolu olayda, yabancı uyruklu bir şahsın 5 yaşındaki çocuğu taciz ettiği iddiası üzerine mahalle ayağa kalktı ve gerginlik tavan yaptı.

İDDİAYA GÖRE TACİZ EDİLDİ

Danişmentgazi Mahallesi'nde yaşanan olayda, yabancı uyruklu bir şahsın 5 yaşındaki bir çocuğu taciz ettiği iddiası üzerine öfkeli bir kalabalık toplandı. Şahsı linç etmek isteyen kalabalık, gerginliğin artmasıyla taşkınlık çıkarmaya başladı.

POLİS OLAY YERİNDE

Uçan fiyatlarla her gün gündem olan Bodrum'a 'pahalı değil' iddiası Uçan fiyatlarla her gün gündem olan Bodrum'a 'pahalı değil' iddiası

Olay yerine çok sayıda polis, çevik kuvvet, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Özel Harekat polisleri tarafından gözaltına alınan şüpheli şahıs bölgeden uzaklaştırılırken, öfkeli kalabalık araçları ters çevirerek bazı iş yerlerini de ateşe verdi.

TOMA İLE MÜDAHALE

Gerginliğin artması üzerine olay yerine TOMA araçları da sevk edildi. Polis, kalabalığı dağıtmak için yoğun çaba sarf ederken, olayda herhangi bir yaralanma olduğu bildirilmedi.

EMNİYET MÜDÜRÜ AYDIN'DAN AÇIKLAMA

İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, olay yerine gelerek yaptığı açıklamada, halkın tepkisini anladıklarını ve şüpheli şahsın gözaltında olduğunu belirtti. Mağdur çocuğun herhangi bir sağlık sorununun olmadığını da ifade eden Aydın, olayın takipçisi olacaklarını ve bir hafta sonra tekrar mahalleye gelerek gelişmeleri aktaracaklarını söyledi. Aydın, ailelerden sakin kalmalarını ve evlerine dönmelerini rica etti.

SINIR DIŞI İŞLEMLERİ BAŞLATILACAK

Aydın, şüpheli şahıs ve ailesi hakkında sınır dışı işlemlerinin de başlatılacağını sözlerine ekledi.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER

Olay sosyal medyada da geniş yankı buldu. Birçok kullanıcı, çocuğa taciz iddiasında bulunan şahsa en ağır cezaların verilmesini isterken, bazı kullanıcılar da öfkeli kalabalığın işyerlerini ateşe vermesini eleştirdi.

Editör: İsa Aslantaş