Son dakika haberleri: CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Özgür Özel'in adaylığı ve İYİ Parti'nin Yerel Seçimlere tek başına katılma kararını açıkladı. Kılıçdaroğlu, İYİ Parti'nin aldığı karara saygı gösterdiklerini vurgulayarak, "CHP içinde her üye aday olabilir. İstanbul'dan bir arkadaşımız daha adaylık başvurusunda bulunacak" dedi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, basın toplantısında yaptığı açıklamada, değişim rüzgarının partilerine yeni adayların gelmesine kapılarını açık tutacaklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu, "Bir siyasi parti olarak İYİ Parti'nin aldığı kararı saygıyla karşılıyoruz. Seçim sonrasında ittifakın sona ereceğini zaten önceden belirtmiştik. İttifaklar genellikle seçim dönemlerinde olur ve iktidara geldiğimizde ne yapacağımızı belirlemek için ortak mutabakat metni hazırlamıştık" şeklinde konuştu.

Barış Yarkadaş: Muharrem İnce'nin kazanmasını genel merkezdeki bazı arkadaşlarımız istemedi Barış Yarkadaş: Muharrem İnce'nin kazanmasını genel merkezdeki bazı arkadaşlarımız istemedi

"Özgür Özel Adaylığını Yarın Açıklayacak"

Kılıçdaroğlu, ayrıca, "Özgür Özel'in adaylığının yarın açıklanacağını duyduk. Bu, demokratik haklar çerçevesinde gerçekleşecek bir adaylık ilanıdır. CHP olarak her üyemizin aday olma hakkını destekliyoruz ve gerekli olan her türlü desteği sağlayacağımızdan emin olabilirler. Özgür Bey'in yarınki açıklamasını bekliyoruz. Ayrıca, İstanbul'dan başka bir arkadaşımızın da adaylık başvurusu yaptığını öğrendik ve onun da adaylığını ilan etmesine izin vereceğimizi belirttik" dedi