Kilis Musabeyli İlçesinde Depremzedeler İçin Yapılan Konut İnşaatları Hızla Devam Ediyor

Kilis’in Musabeyli ilçesinde, depremzedeler için yapılan tek katlı 3+1 köy evlerinin inşası hız kesmeden devam ediyor. Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş merkezli deprem, 11 ilde ağır hasara yol açtı.

İnşaatlar Sıcak Hava Şartlarına Rağmen Hızla İlerliyor

Kilis’te yaşanan depremden etkilenen vatandaşların barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla Musabeyli ilçesinde Bozkaya ve Delifakı Karadut kırsal mahallelerinde köy evlerinin inşaatı sıcak hava şartlarına rağmen hız kesmeden devam ediyor. Yöresel mimariye uygun olarak planlanan 93 köy konutunun yapımı, farklı bölgelerden gelen ustaların vardiyalı çalışmalarıyla sürdürülüyor.

Yapılan Konutlar Depremzedelere En Kısa Sürede Teslim Edilecek

Şantiye şefi Oğuzhan Irmak, yapılan açıklamada, "İnşaat malzemelerinde onaylı malzemeler kullanıyoruz ve depremzedeler için en güvenli evleri inşa etmek için özenle çalışıyoruz. Musabeyli ilçesindeki köy konutlarının tamamlanmasıyla birlikte, depremzedelere en kısa sürede teslim edilmesini hedefliyoruz" dedi.

Kipaş Kağıt Fabrikası’ndaki yangın kontrolden çıktı Kipaş Kağıt Fabrikası’ndaki yangın kontrolden çıktı

İş İstihdamı da Sağlanıyor

Musabeyli ilçesinde yapılan konut inşaatlarıyla birlikte, çevre köylerdeki yerel halka iş istihdamı sağlanıyor. Altyapı çalışmalarının hızla ilerlediğini belirten Oğuzhan Irmak, "Yerel halkla birlikte çalışarak hem inşaat sürecini yönetiyoruz hem de bölge ekonomisine katkı sağlıyoruz" şeklinde konuştu.

Editör: Haber Editörü