Kilis'te Kartalbey KYK Erkek Öğrenci Yurdu'nda şaka amaçlı silahla arkadaşını vuran B.Y., olayın kaza olduğunu savundu. Fakat B.Y.'nin babasına saatler önce telefon açıp avukat istediği iddiası, cinayet ihtimalini akıllara getirdi.

ŞAKA MI CİNAYET Mİ?

B.Y., 7 Aralık Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencisi Mehmet Yasin Arı'yı tabancayla vurarak öldürdü. Olayda B.Y.'nin, Arı'yı şaka amaçlı vurmak istediği ancak silahın ateş aldığı ve Arı'nın hayatını kaybettiği öne sürüldü.

aw161011-04-hpen

YURT GÖREVLİLERİ: "YAKIN ARKADAŞLARDI"

Yurt görevlileri, B.Y. ve Arı'nın yakın arkadaş olduğunu ve sürekli beraber yemek yediklerini ifade etti. B.Y.'nin olaydan sonra çok üzgün olduğunu ve yanlışlıkla vurduğunu söylediği belirtildi.

BABA'YA AVUKAT TALEBİ CİNAYET İHTİMALİNİ GÜÇLENDİRİYOR

Ancak B.Y.'nin babasına saatler önce telefon açıp avukat istediği iddiası, olayın tasarlanmış bir cinayet olabileceğini düşündürüyor.

aw161011-03-v5dd

EĞİTİM-SEN: "TASARLANMIŞ CİNAYET"

Eğitim-Sen Kilis Şube Temsilcisi Duygu Altınoluk, kendilerine gelen bilgilere göre olayın tasarlanmış bir cinayete işaret ettiğini savundu. Altınoluk, B.Y.'nin olaydan birkaç saat önce babasını arayıp avukat tutmasını istediğini ve eksi birinci katta silahın önüne yastık kapatarak ateşlediğini kaydetti.

Restoranlarda Fiyat Fırtınası! Boykot Dalgası Büyüyor! Restoranlarda Fiyat Fırtınası! Boykot Dalgası Büyüyor!

KURBAN İÇİNE KAPANIK BİR ÖĞRENCİ

Altınoluk, vurulan öğrenci Arı'nın ise kendi halinde içe kapanık bir öğrenci olduğunu ve bu olayın üzerinin kaza denilerek örtülemeyeceğini vurguladı.

aw161011-02-uolq

KYK YURDUNDA SİLAH NASIL SOKULDU?

Olayın kaza bile olsa KYK yurdunda silahın ne işi olduğu ve nasıl sokulduğu sorgulanıyor. Yurtta kalan öğrenciler, göstermelik bir hafta önlem alınacağını ve bir hafta sonra denetimsizliğin devam edeceğini dile getirdi.

Olayın ardından B.Y. gözaltına alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

aw161011-01-c0ef

Kaynak: İHA