Kilis'te Suriye uyruklu Yusuf Kuvara, henüz bilinmeyen bir sebeple eşi Merve K. ve 8, 6 ve 5 yaşlarındaki 3 çocuğunu boğarak öldürdükten sonra aynı evde intihar etti.

Tüyler ürperten olay, Nedimökmen Mahallesi'nde dün gece meydana geldi. İnşaatlarda işçi olarak çalıştığı öğrenilen Yusuf Kuvara ve ailesinden haber alamayan yakınları, durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, kapıyı açan olmayınca eve girmek zorunda kaldı. Evden yayılan ağır koku, içeride yaşanan trajediye dair ilk ipuçlarını verdi.

Ekipler içeri girdiklerinde korkunç bir manzara ile karşılaştı. Baba Yusuf Kuvara, ağzı bağlı şekilde iple asılı halde intihar etmiş durumdaydı. Eşi Merve K. ve 8 yaşındaki kızı Emine, 6 yaşındaki oğlu Abdo ve 5 yaşındaki oğlu Ali ise boğularak öldürülmüştü.

SANKO Rektörü Dağlı'dan "19 Mayıs Atatürk'ü Anma" Günü Mesajı SANKO Rektörü Dağlı'dan "19 Mayıs Atatürk'ü Anma" Günü Mesajı

Sağlık ekiplerinin yaptığı ilk incelemede, Yusuf Kuvara'nın iple asılarak intihar ettiği, eşi ve çocuklarının ise boğularak öldürüldüğü belirlendi.

Olay yerinde yapılan incelemelerin ardından cesetler hastane morguna kaldırıldı. Polis, aile cinayetiyle ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı.

Soruşturmada şu ana kadar, Yusuf Kuvara'nın eşiyle veya çocuklarıyla herhangi bir kavgasının olduğuna dair bir bulguya rastlanmadı. Olayda cinayet silahı olarak kullanılan ip ve evde bulunan diğer deliller de detaylı olarak inceleniyor.