Skandallar zincirinin bu seferki halkası borcu olmayan bazı üyelerin KMTSO Komite seçiminde oy kullanamayacağı öğrenildi. Oy kullanamama işlemini TOBB’un sistemindeki hataya bağlayan mevcut yönetimin bu hatasının kaç üyeye sirayet ettiğini ise açıklamadı.

Seçim çalışmaları çerçevesinde bazı sektör temsilcilerine verdiği kahvaltı ücretlerini oda bütçesinden karşılatan mevcut Başkan Şahin Balcıoğlu’nun oda yönetimindeki zafiyeti bir üyenin daha sert tepkisi ile bir kez daha ortaya çıktı. Her konuşmasında üyelerin hakkını savunduğunu öne süren Başkan Balcıoğlu’nun aidat borcunu ödeyip rakibine yakın bazı üyelerin oy kullanma hakkının alınmasına sessiz kaldığı görüldü.

 Kent tarihinin en hareketli seçimlerine sahne olan Kahramanmaraş ve Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde oy kullanmak için aidat borcunu ödeyerek pasif listeden aktif listeye geçen bazı üyelerin sistemsel hata olduğu gerekçesiyle oy kullanamayacağı öğrenildi. 19 Kasım 2022 tarihindeki oda seçimlerinde oy kullanmak isteyen ve aidat borcunu ödemesine rağmen askıya çıkartılan borcu olanlar listesinde ismi olan Melike Karaaslan Taşgetiren, oy kullanamamasına büyük tepki gösterdi.

KMTSO Genel Sekreterlik görevini vekaleten yürüten Yılmaz Ülker ile konuyu görüşen Taşgetiren sehven bir yanlışlık yapıldığı gerekçesiyle Dulkadiroğlu 2.İlçe seçim kuruluna müracaat edildiğini, gelecek cevaba göre hareket edileceği bilgisini aldı. KMSTO tarafından Dulkadiroğlu İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na, 01-03 Kasım 2022 tarihleri arasında askıya çıkarılan 29 Meslek Grubuna ait listelere askı süresi içinde yükümlülüğünü yerine getiren üyelerin listeye eklenme işlemleri için müracaat edilmiş ve 05.11.2022 tarihinde 2022/5 nolu karar ile isim listeleri netleşmişti.

Listeye yeniden eklenme ihtimalinin olmamasına rağmen KMTSO yanlışlığın giderilmesi için Dulkadiroğlu İlçe Seçim Kuruluna müracaat etmiş ve İlçe seçim kurulundan red cevabı aldı. KMTSO’daki görev boşluğunun nereye kadar gideceği, mevcut başkan Balcıoğlu’nun bu konuya neden sessiz kaldığı ise merak konusu oldu.

Alpedo-Kervan ailesi KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu'yu ziyaret etti! Alpedo-Kervan ailesi KMTSO Başkanı Mustafa Buluntu'yu ziyaret etti!