Kolombiya'nın Cartagena kentindeki Boquilla Plajı, bir tatilcinin yaşamını yitirdiği feci bir olaya sahne oldu.

34 yaşındaki kadın, güzel manzara, berrak deniz ve altın kumların keyfini çıkarmak isterken, üzerine düşen yıldırım nedeniyle hayatını kaybetti.

O ANLAR KAMERADA

Güvenlik kameraları, kadının yıldırımın çarpması sonrasında acı bir şekilde yere çakıldığı anları kaydetti. Olay anında yanından geçen bir polis memuru, yaşanan korku dolu anlarda kendisini hızla yere attı.

TATİLCİLER ENDİŞE İÇİNDE

Bölgedeki diğer tatilcilerin sağlık durumunun iyi olduğu bildirilirken, 34 yaşındaki kadın olan Paula Roman'ın olay yerinde yaşamını yitirdiği bildirildi.

Avustralya'da Sıra Dışı Bir Karar: 80 Yaşındaki Adam Geleceğe Dönüş Umuduyla Donduruldu! Avustralya'da Sıra Dışı Bir Karar: 80 Yaşındaki Adam Geleceğe Dönüş Umuduyla Donduruldu!

YETKİLİLER UYARI ÜSTÜNE UYARI YAPTI

Ülkedeki yetkililer, bu tür olayların Kolombiya genelinde sıkça meydana geldiğini, yıldırım çarpması nedeniyle yaşamını yitirenlerin oranının yüzde 10 olduğunu belirtti.

Resmi verilere göre, yıldırım çarpması ihtimali bir milyonda bir olarak kaydediliyor.

Olayın ardından bölgedeki güvenlik önlemleri gözden geçirilirken, yetkililer vatandaşları bu tür doğal tehlikelere karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.