Orta Doğu'da gerilim, İran'ın İsrail'e yönelik İHA ve seyir füzeleriyle gerçekleştirdiği saldırıyla yeniden tırmandı. 13 Nisan'da saat 22:50 sularında başlayan saldırı, günlerdir endişeyle bekleniyordu. Bu son saldırıyla birlikte, bölgedeki hassas denge bir kez daha sarsıldı. Saldırının ardından, İran ve İsrail arasındaki gerginlik, sinema ve televizyon dünyasının bile gündemine oturdu.

"ADI KONMAMIŞ BİR İŞBİRLİĞİ VAR"

Yıllar önce ekranlara damgasını vuran Kurtlar Vadisi dizisinin izleyicileri, diziye yansıyan İran ve İsrail ilişkileriyle ilgili bir sahnenin özellikle dikkat çektiğini belirtiyor. İki ülke arasındaki gerilimi yansıtan diyalog şu şekilde:

"Bölgede İsrail ile İran'ın adı konmamış bir işbirliği var aslında. İkisi de varlıklarını, birbirlerine olan karşıtlıkları üzerinden sürdürüyor. İsrail olmasa İran bölgede hüküm sahibi olamaz. İran olmasa İsrail Amerikalıları dilediği gibi kullanamaz."

Kasabanın yeni maceraları: Yeşil Deniz Milenyum 11. Bölüm ne zaman? Kasabanın yeni maceraları: Yeşil Deniz Milenyum 11. Bölüm ne zaman?

"TANSİYONUN DÜŞTÜĞÜ AN YAPAY BİR KRİZ YARATIYORLAR"

Bu sahnede ifade edilen görüşlere göre, bölgedeki tansiyonun düşmesi halinde bile İran ve İsrail yapay krizler yaratıyor. Dünya bu krizlere tepki gösterirken, İran bölgeye mesajını iletiyor. İsrail ise İran'ı "teröristlerin en büyük destekçisi" olarak tanımlayarak karşı çıkıyor. Bu durumda, petrol ve silah lobilerinin ise büyük karlar elde ettiği ifade ediliyor.