Sabah saat 04.00 sıralarında Kuzey Marmara Otoyolu Hüseyinli mevkinde meydana gelen kazada, Edirne istikametine seyir halinde olan 58 EZ 342 plakalı şehirler arası yolcu otobüsü bariyerlere çarptı. Otobüsün kontrolünden çıkması sonucu yaşanan kaza, geniş çaplı bir müdahaleyi gerekli kıldı.

OTOMOBİL İLE TIR ARASINDAKİ ÇARPIŞMA SONUCU YARALILAR

Otobüsün bariyerlere çarpmasının ardından, Muhammet Karataş yönetimindeki kumaş yüklü 20 AJS 27 plakalı TIR'a çarpmasıyla olay daha da karmaşık bir hale geldi. Otobüs şoförü Gültekin Akçan'ın sıkıştığı kazada, 18 yolcu da yaralandı.

İTFAYE VE SAĞLIK EKİPLERİ OLAYA MÜDAHALE ETTİ

Olayın ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis, itfaiye ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık ekipleri, yaralılara anında müdahale ederken, jandarma bölgede güvenlik önlemleri aldı.

ŞOFÖRÜ KURTARMA ÇALIŞMALARI UZUN SÜRDÜ

İtfaiye ekipleri, sıkışan şoför Gültekin Akçan'ı kurtarmak için uzun süren çabalar sarfederken, yaralı yolcular ise ambulanslarla çevre hastanelere sevk edildi. Kazanın etkisiyle Kuzey Marmara Otoyolu Hüseyinli mevki Edirne yönü, yaklaşık 2 saat trafiğe kapatıldı.

YOLCULARIN TANIKLIĞI: "OTOBÜS BİR ÖNCEKİ DURAKTA YARISINI İNDİRDİ"

Kazayı hafif sıyrıklarla atlatan yolcu Nacettin Sıtak, "Aniden bir fren yaptı, koltuğa yapıştım. Koltukta bebek vardı, onu tuttum. Otobüs bir önceki durakta yarısını indirdi ama nereden baksan 20-30 kişi vardı. Otobüs, Sivas’tan İstanbul’a geliyordu." dedi.

KAZAYI ATLATAN YOLCU: "ÇOK ŞÜKÜR BURNUMUZ BİLE KANAMADI"

Yolcu Abdülkadir Işık, "Önce bariyerlere vurdu, sonra TIR’a vurdu, sonra durduk. Bende uyuyordum. Dedim ki takla attık, teker mi patladı? Gözümü açtım baktım ki TIR’a vurmuşuz. Çok şükür burnumuz bile kanamadı. Otobüs doluydu. 8-9 tane yaralı vardı bildiğim. Şoför sıkışmıştı zaten." şeklinde olayı anlattı.

YARALILARIN DURUMU İYİ, ŞOFÖRÜN HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

Hastaneye kaldırılan yaralı yolcuların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi. Ağır yaralı otobüs şoförü Gültekin Akçan'ın hayati tehlikesi sürüyor.

Şoke eden iddia! Eşini görüntülü sohbet sitesinde çalıştırdı Şoke eden iddia! Eşini görüntülü sohbet sitesinde çalıştırdı

TRAFİK, 2 SAAT SONRA AÇILDI, İNCELEME DEVAM EDİYOR

Kaza nedeniyle kapanan Kuzey Marmara Otoyolu Hüseyinli mevki Edirne yönü, kazaya karışan araçların kaldırılması ve olay yerinin temizlenmesi sonrasında, yaklaşık 2 saat sonra tekrar trafiğe açıldı. Kazayla ilgili detaylı inceleme devam ediyor.