Lazer epilasyon, en basit şekilde izah etmek gerekirse, saç foliküllerini lazer ışığının darbelerine maruz bırakarak yok etmektir. Bu şekilde, istenmeyen tüylerin alınması işlemi gerçekleştirilir. Lazer epilasyon, 90’lı yılların başında ortaya çıkmış olup, günümüzde sadece kliniklerde değil, güzellik merkezlerinde de uygulanmaktadır. Dermatoloji literatüründe lazer epilasyon yöntemleri, güvenliği ve etkinliği üzerine yapılmış pek çok inceleme bulunmaktadır. Diğer bir deyişle, bu yöntemin güvenilir olduğu bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Lazer epilasyon, Rox Anderson tarafından icat edilmiş bir yöntemdir. Anderson, MIT mezunu bir dermatolog olarak saç follikülleri içindeki bazal kök hücrelerinin bir lazerle hedeflenebileceğini keşfetmiştir. Nitekim keşfettiği bu yöntemi ilk olarak 1996 yılında uygulamıştır.

Lazer epilasyon nedir, nasıl çalışır?

Marul Kafa annesi kimdir, neden öldü? Gözyaşlarına boğuldu... Marul Kafa annesi kimdir, neden öldü? Gözyaşlarına boğuldu...

1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi bu yöntemi onaylamıştır. Araştırmalar devam ettikçe, lazerli epilasyon daha etkin ve verimli hale gelmiştir. Bursa lazer epilasyon, belirli bir dalga boyundaki ışığın hedeflenen bir doku üzerine çevresel hasarları minimuma indirerek yansıtılmasıdır. Lazer ışığının fotonlarının seçici olarak emilmesi nedeniyle yalnızca siyah, kahverengi veya kırmızımsı kahverengi tüyler bu yöntemle alınabilir. Beyaz ve sarı renkli tüylerde %100 bir sonuç elde etmek oldukça zordur. Lazer epilasyonla yapılan lazer tedavileri vücuttaki toplam tüy sayısını kalıcı olarak azaltır. Ne kadar etkili olacağı, biraz da lazer operatörünün beceri ve tecrübesi ile, prosedür için kullanılan farklı lazer teknolojilerinin seçimine bağlıdır.

Bursa lazer epilasyon merkezi

Lazer epilasyon terapisine kaç defa girileceği, her hastaya göre farklıdır. Genellikle 3 – 5 seans yeterlidir ancak bazı hastaların (özellikle geniş bölgelerde) daha fazla seansa ihtiyacı olabilir. Uzmanlar, genellikle uygulama yapılan bölgeye bağlı olarak seanslar arasında üç ila sekiz hafta beklemeyi önerir. Seans sayısı, tedavi edilen vücut bölgesi, cilt rengi, tüy sıklığı gibi çeşitli parametrelere de bağlıdır. Ancak ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, Dermaclinic teknisyenleri size en uygun lazer epilasyon metodunu seçecek ve tedaviden en kısa sürede maksimum verimlilik elde etmenizi sağlayacaktır. Bursa lazer epilasyon merkezleri arasında, Dermaclinic ilk sıradadır.

Editör: TE Bilisim