Her ne kadar son boğa koşusunda yeni bir rekor kıramamış olsa da Ripple (XRP) adından söz ettirmeye devam ediyor. Çünkü Ripple ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava süreci devam ediyor. Bu dava sürecinin kripto para birimi fiyatı üzerindeki etkisi de sürüyor.

XRP Fiyat Tahminleri

Yapılan yorumlara göre birçok kripto para biriminde etkileyici piyasa hareketleri görülürken, XRP negatif hareketler sergileyerek en çok etkilenenler arasında yer aldı. XRP’nin fiyatı bazı noktalarda 0,5 doların altına düştü.

BitcoinHaber.net adlı kripto para haber sitesinde de yer verildiği gibi Ripple ve SEC arasındaki yasal mücadele hala sonuçlanmadı. SEC’nin temyiz başvurusunun kabul edilmesinin ardından, her iki tarafın da bir kez daha mahkemeye çıkma ihtimali bulunuyor. Geçici temyiz başvurusunun reddedilmesi, XRP fiyatındaki artış için potansiyel bir tetikleyici olabilir.

Makine öğrenimi algoritma modellerinden elde edilen verilere göre, 1 Ekim 2023 tarihine kadar XRP fiyatının 0,516146 dolar olacağı tahmin ediliyor. Bu tahmin, mevcut XRP fiyatı göz önüne alındığında, XRP’nin Ekim ayında 0,51 dolar fiyat seviyesinde işlem görmeye devam edeceğini öngörüyor.

Öte yandan Ripple için gerçekleşebilecek olumlu bir mahkeme duruşması, XRP’nin fiyatını yeniden yukarı yönlü tetikleyebilir. Ancak, mahkeme duruşmaları Ripple lehine sonuçlanmazsa, fiyat sert bir şekilde düşebilir. Mahkeme vaktinin beklenmesi, olayların nasıl gelişeceğini görmek için en sağlıklı yol olacaktır.

Ripple Nedir?

CZN Burak bu kez yemek dışında rekor kırdı CZN Burak bu kez yemek dışında rekor kırdı

Ripple (XRP), esasında dijital bir kripto para birimi ve ödeme protokolüdür. Ripple, özellikle bankalar ve finansal kurumlar arası uluslararası para transferlerini hızlandırmak ve ucuzlaştırmak amacıyla geliştirilmiştir.

Öte yandan Ripple, hem bir ödeme protokolü hem de bir kripto para birimi olan XRP'yi içerir. Ripple protokolü, işlemleri gerçekleştirmek için kullanılan temel teknolojiyi temsil ederken, XRP, bu protokolün içinde dolaşan dijital varlıktır.

Ek olarak Ripple protokolü, merkezi olmayan bir yapıya sahip değildir. Özellikle finansal kurumlar için tasarlanmış bir sistemdir ve bu kurumlar Ripple ağı üzerinde işlem yapabilirler. Bu, Ripple'i diğer kripto paralardan, özellikle Bitcoin'den ayıran önemli bir özelliktir.

Editör: Furkan Tuğrul