6 Şubat'ta Kahramanmaraş ve Hatay'da meydana gelen ve ülkemizi sarsan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından, bölgedeki endişe verici durum devam ediyor. Bu kez, Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde meydana gelen yeni bir depremle birlikte, vatandaşlar bir kez daha deprem paniği yaşadı.

Gizem Çözüldü: Kahramanmaraş Depreminin Korkunç Anı İlk Kez Açığa Çıkarıldı! Gizem Çözüldü: Kahramanmaraş Depreminin Korkunç Anı İlk Kez Açığa Çıkarıldı!

DOĞANŞEHİR'DE 4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Doğanşehir ilçesinde bugün saat 10.55'te 4.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin derinliği ise 9.69 kilometre olarak ölçüldü. Sarsıntının etkisi, Kahramanmaraş başta olmak üzere çevre iller ve ilçelerde de hissedildi.

İLK BELİRLEMELERE GÖRE OLUMSUZLUK YOK

Depremle ilgili ilk belirlemelere göre, Doğanşehir ilçesinde meydana gelen sarsıntının ardından herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bildirildi. Ancak, bölge halkında geçmişte yaşanan büyük depremlerin yarattığı endişe ve tedirginlik devam ediyor.

ARTÇI SARSINTILAR DEVAM EDİYOR

Ülke genelinde yaşanan depremler ve özellikle Hatay ve Kahramanmaraş'ta meydana gelen büyük sarsıntıların ardından, bölgede artçı sarsıntılar da devam ediyor. Bu durum, bölgedeki vatandaşları ve yetkilileri bir kez daha deprem riskine karşı uyarıyor.

SON DURUM VE TEDBİRLER

Depremin ardından AFAD ve diğer ilgili kurumlar, bölgedeki son durumu değerlendirmeye devam ediyor. Vatandaşlar, deprem riskine karşı dikkatli olmaya, acil durum planlarına göz atmaya ve gerekli tedbirleri alarak güvenli bölgelere yönelmeye devam etmelidir. Kamuoyu, gelişmeleri yakından takip etmeye devam ederken, yetkililer ise gerekli önlemleri almaya devam ediyor.