Kayseri'nin Melikgazi İlçesi'ne bağlı Yıldırım Beyazıt Mahallesi'nde bulunan bir inşaatın çatı katında meydana gelen trajik olayda, aynı okulda okuyan iki öğrenci arasında yaşanan korkunç bir saldırı sonucunda 12 yaşındaki S.D. adlı öğrenci hayatını kaybetti.

Olayın Detayları:
ÖĞRENCİLER OKULDAN AYRILDI:
8. sınıf öğrencileri S.D. (12) ile T.Ş. (13), öğle arasında okuldan ayrıldı ve Yıldırım Beyazıt Mahallesi Öğüt Sokak'ta bulunan bir inşaata girdi.

CİNAYET ÇATI KATINDA GERÇEKLEŞTİ: İnşaatın çatısına çıkan T.Ş., henüz belirlenemeyen bir sebep dolayısıyla yanındaki bıçakla S.D.'ye saldırdı. S.D., aldığı bıçak darbeleri sonucunda ağır yaralandı.

Selektörcüler hadi yırttınız! Bakan cezalar ''iptal'' dedi Selektörcüler hadi yırttınız! Bakan cezalar ''iptal'' dedi

SAĞLIK EKİPLERİ MÜDAHALE ETTİ: Olayın ihbarı üzerine bölgeye sevk edilen polis ve sağlık ekipleri, olay yerinde müdahalede bulundu. Ancak maalesef S.D.'nin hayatını kaybettiği belirlendi.

POLİS İNCELEME YAPTI: Çevrede geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, olay yerinde detaylı inceleme gerçekleştirdi. S.D.'nin cenazesi, yapılan incelemenin ardından hastane morguna kaldırıldı.

Zanlı Gözaltına Alındı:
ZANLI EVİNE GİTTİ, POLİS TARAFINDAN YAKALANDI:
Olayın ardından evine giden ve durumu ailesine anlatan katil zanlısı T.Ş., polis ekiplerince gözaltına alındı.

MAVİ BEBEK OYUNU İDDİASI: 13 yaşındaki zanlının, olayın ardından ortaya atılan iddialara göre, 'Mavi Bebek' adlı bir bilgisayar oyununun görevi gereği arkadaşını öldürdüğü öne sürüldü.

Hukuki Süreç:
TUTUKLAMA KARARI:
Zanlı T.Ş. ve olay anında yanında bulunan Ş.K., emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi. Ş.K. serbest bırakılırken, T.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Mavi Bebek Oyunu:
TEHLİKELİ OYUNLAR ARTIYOR: Olayın üzerindeki karanlık örtüyü biraz daha kalınlaştıran bir başka detay ise, zanlının, bir bilgisayar oyunu olan 'Mavi Bebek' adlı oyunun etkisi altında olabileceği iddiaları.

TÜRKİYE'DE DE GÖRÜLMÜŞTÜ: Dünya genelinde pek çok intihar vakasıyla ilişkilendirilen Mavi Balina oyunu, Türkiye'de de 142 gencin hayatını kaybetmesiyle gündeme gelmişti. Şimdi ise Mavi Bebek oyunuyla benzer bir trajedi yaşanmış gibi görünüyor.

ÇOCUKLAR İÇİN TEHLİKE: Mavi Bebek oyunu, çocukları etkisi altına alarak tehlikeli sonuçlara yol açabilecek bir yapıya sahip. Yetişkin denetimi ve bilinçli kullanımın önemi bir kez daha vurgulanıyor.

Bu trajik olay, ebeveynlerin çocuklarına internet üzerinde geçirdikleri zamanı yakından takip etmeleri ve çocuklarına tehlikeli oyunlardan uzak durmaları konusundaki duyarlılıklarını artırma ihtiyacını bir kez daha ortaya koymaktadır.