Karaman'ın Sarıveliler ilçesindeki Adiller Şehit Öğretmen Ali Yıldız İlkokulu'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında düzenlenen törende, 'kara para' suçlamasıyla tutuklu bulunan Dilan Polat'ın "Enerji" adlı şarkısının seslendirilmesi ve şarkıyı tamamlayan kız öğrencinin polis yeleği giyen iki erkek öğrenci tarafından gözaltına alınması büyük tepkilere yol açtı.

Sosyal medyada da geniş yankı uyandıran olayda Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), duruma müdahale ederek olayı incelemek üzere müfettiş görevlendirdi. Okul yönetimi ve gösteriden sorumlu öğretmenler hakkında da idari soruşturma başlatıldı.

TÖREN SKANDALA DÖNÜŞTÜ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı coşkuyla kutlamak için bir araya gelen Adiller Şehit Öğretmen Ali Yıldız İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri, hiç beklemedikleri bir skandala imza attılar. Tören programında yer alan bir gösteride, 'kara para' suçundan tutuklu bulunan fenomen Dilan Polat'ın "Enerji" adlı şarkısı seslendirildi.

KİÜ'de ‘Yapay Zeka’ya yönelik seminer dizisi KİÜ'de ‘Yapay Zeka’ya yönelik seminer dizisi

POLİS YELEĞİ GİYEN ÖĞRENCİLER GÖZALTINA ALDI

Şarkıyı tamamlayan kız öğrenci, polis yeleği giyen iki erkek öğrenci tarafından gözaltına alınarak sahneden indirildi. Bu beklenmedik durum, törende bulunan veliler ve diğer öğrenciler arasında şaşkınlık ve tepkilere yol açtı.