Kurban Bayramı yaklaşırken, kamuda bayram ikramiyesi almayan memurların haklı talepleri yeniden gündeme taşındı

Türk Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Özer, memurların da bayram ikramiyesi alması gerektiğini savunarak, "Adalet bunu gerektirir!" dedi.

MEMURLAR ENFLASYONDAN EN FAZLA ETKİLENEN GRUP

Özer, yıllardır enflasyondan en fazla etkilenen kesimin memurlar ve kamu görevlileri olduğunu vurguladı. Son toplu sözleşmelerde işçilerle memurlar arasında büyük bir uçurum oluştuğunu belirten Özer, "Kamu işçileri yıllardır ikramiye almaktayken, memurlarımızın bu haktan faydalanamaması hakkaniyete ve adalete de aykırıdır." ifadelerini kullandı.

"KENDİLERİNİ DIŞLANMIŞ HİSSEDİYORLAR"

Yurdumuzun en ücra köşelerine kadar hizmet götüren ve vatandaş memnuniyetini sağlayan kamu görevlilerinin, alınan her karar sonrasında kendilerini dışlanmış ve unutulmuş hissettiğini aktaran Özer, "İşçiye, emekliye ikramiye verilirken memurların bu uygulamanın ısrarla dışında tutulması kamu görevlilerini hayal kırıklığına uğratmaktadır." dedi.

MEMUR AİLESİNİ BOYNU BÜKÜK BIRAKMAYIN!

Memurların da Bayram İkramiyesi alması gerektiğini savunan Özer, bu sayede kamu görevlilerinin yıldan yıla eriyen alım gücünün hiç olmazsa bayramlar vesilesi ile bir nebze olsun yükseltileceğini ve çalışma barışına katkıda bulunacağını söyledi. Özer, "Adalet de bunu gerektirir." diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

İsrail askerinin kolundaki harita skandal yarattı: Kahramanmaraş'ı da kapsıyor İsrail askerinin kolundaki harita skandal yarattı: Kahramanmaraş'ı da kapsıyor

"Memurların ikramiye kararının dışında tutulmasının maliyet ve kaynak dahil olmak üzere hiçbir mantıklı gerekçesi yoktur. Bayram öncesinde Hükümet, 3 milyon kamu görevlisini unutmamalı, memur ailesini boynu bükük bırakmamalıdır."

TÜRK SAĞLIK-SEN TALEBİNİ TEKRARLADI

Türkiye Kamu-Sen olarak yıllardır gündemde tuttukları bu talebinin hayata geçmesini talep eden Özer, "Gereğinin yapılmasını istiyoruz." dedi.

Memurların bayram ikramiyesi talebi, sosyal medyada da geniş yankı buldu. Birçok kullanıcı, memurların da en az işçiler kadar bayram ikramiyesini hak ettiğini savundu.

Editör: İsa Aslantaş