TFF'de İbrahim Hacıosmanoğlu dönemi TFF'de İbrahim Hacıosmanoğlu dönemi


2 Maçtan Men Edilmesi İsteniyor
Milliyet'in haberine göre UEFA, Merih Demiral'ın dosyası için İsviçreli bir müfettiş görevlendirdi. Müfettiş, Demiral için 2 maç men cezası talebinde bulundu.

TFF'den Açıklama Geldi
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), konuyla ilgili olarak bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bild Gazetesi kaynak gösterilerek, 'Merih Demiral'a UEFA tarafından 2 maç ceza verildi' şeklinde yayınlanan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Yarın sabaha kadar savunma süremiz bulunmaktadır" denildi.

Olayın Geçmişi
Milli futbolcumuz Merih Demiral, Avusturya maçında kaydettiği gollerin ardından sevincini bozkurt işareti yaparak göstermişti. Demiral, maç sonrasında yaptığı açıklamada, "Herhangi bir mesaj yok, sadece ne kadar gururlu ve mutlu olduğumu göstermek istedim" ifadelerini kullandı.

Merih'in bu hareketi büyük yankı uyandırırken, Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, bu gol sevincini hedef alarak UEFA'dan yaptırım istemişti. UEFA, milli futbolcumuz hakkında 'uygunsuz hareket' sebebiyle soruşturma başlattığını duyurdu. UEFA'dan yapılan açıklamada, "2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde oynanan 2024 UEFA Avrupa Şampiyonası Son 16 Turu Avusturya- Türkiye karşılaşmasıyla ilgili olarak, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral'ın iddia edilen uygunsuz davranışları nedeniyle UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca soruşturma açılmıştır. Konuyla ilgili olarak ilerleyen günlerde daha detaylı bilgi verilecektir" ifadelerine yer verildi.

Editör: Haber Editörü