MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

İşte Bahçeli'nin açıklamalarından derlenenler;

İrfan kısaca insan kendinin, kendi gerçeklerini, vicdanında duran cevheri bilmesidir. Anadolu irfanına güveniyoruz. Millet iradesini kader tacı olarak görüyoruz. Köküne yabancılarmış, manevi değerlerle arası kapanmamak üzere açılmış olan siyasi garabetlerle mümkün değildir. Hırsları azanlar, iflah olmaz hastalardır. Islah ve terbiyeye kapalı duran muhterislerdir. bunların kendilerine, ülkelerine ve milletine faydalı olamazlar. Koltuk ve makam için her kötü role hazır olan mahrum siyaset devşirmelerine, ülkemizin parlak ve bağımsız geleceği teslim edilemez.

"DEM'LENMİŞ CHP ANADOLU İRFANI KARŞISINDA KAYBEDECEK"
Türk ve Türkiye Yüzyılı hedeflerine yerel yönetimler yoluyla engel olmaya çalışanlar kaybedenler kulübünde olacaktır. DEM'lenmiş CHP, Anadolu irfanı karşısında kaybedecektir. Terör örgütleri, bölücü maşalar, söze aydınlar, emperyalizmin uşakları 31 Mart'ta hiç unutmayacakları bir ders alacaklardır. Cumhur İttifakı 31 Mart seçimleriyle Türkiye'nin geleceğini inşa edecektir. 

MHP ve Cumhur İttifakı birbirinden değerli adaylarını kademe kademe açıklamaktadır. Şuana kadar partimizin 385 belediye başkan adayı duyurulmuştur. İnandık başarmak için yola çıktık. Cumhur bizim Türkiye bizimdir. Canla başla Türkiye için çalışacağız. Herkes için belediyenin gücüyle ulaşacağız.

DEM'lenmiş CHP'nin kimlere servis edildiği, belediyelerdeki rüşvet çarklarının nerelere kadar dolandığı, yolsuzlukların volkan ağzı gibi patladığı bağları sadece görünen bir kısımdır. DEM'lenmiş ve devşirilmiş CHP milletle arasına duvar çekmiştir. Bunların demokratlığı köprüyü geçene kadardır, insan sevgisi kelebeğin ömrü kadardır.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas Salı günü Türkiye'ye geliyor Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas Salı günü Türkiye'ye geliyor

ÖZGÜR ÖZEL'E TEPKİ: "TÜRKİYE'DE DERSİM DİYE BİR YER YOK"
CHP'nin dikişi yama tutmayan genel başkanına bir hususu hatırlatmak isterim ki; Türkiye'de Dersim diye bir yer yoktur. Olan ise tunç yüreklilerin yaşadığı Tunceli'dir.

Vatanımızın selamı için Cumhur İttifakı vardır ve mutlaka başaracaktır. MHP hiçbir kara propagandaya eyvallah etmeyecektir. Yüksek sorumluluk bilinciyle çalışmaya devam edecektir. Yurdumuzun her köşesinde 31 Mart'ta hazırlanacaktır. İlk planladığımız ilk açık hava toplantımızı Cumhur bizi Türkiye hepimizin diyerek 28 Ocak Pazartesi Mersin'de yapma kararımızı aldığımız, 4 Şubat'ta da Manisa'da yapacağımızı paylaşmak istiyorum.

ATEŞKES İLAN EDİLİP BAĞIMSIZ İSRAİL DEVLETİ KURULMALI
İsrail'in Gazze'deki katliamları devam ediyor. Çoğunluğu kadın ve çocuk olmak üzere 25 bin insan İsrail'in terör saldırıları ile hayattan kopartılmıştır. BM, 2,3 milyon nüfusu olan Gazze'de 1,9 milyon insanın yurdundan edildiğini belirtti. Almanya'nın İsrail'e silah satışını 10 kat  arttırması, ABD'nin gözü gönlü ve vicdanı kapalı olarak destek yağdırması soykırıma aleni ortaklıktan başka bir şey değildir. İsrail - Filistin savaşının bitmesi için iki devletli çözüm sağlanmalıdır. Netanyahu ile Biden arasındaki telefon görüşmesinde barış konuşulduğu ve İsrail Başbakanının buna sıcak baktığı iddia edilmiştir. Derhal barış sağlanmalı ve bağımsız Filistin devleti tanınmalıdır. Bunları yaşatanların burnunda da fitil fitil getirilmelidir.

"TÜRKİYE ÇEVREDEKİ SAVAŞLARLA KUŞATMA ALTINDADIR"
Gazze'de insani facia devam ederken, Yemen huzursuz ve sancılıdır, Çin-Tayvan hattı gergin, Ukrayna-Rusya savaşı devam etmektedir. Bölgesel savaşa dönüşebilecek provokasyonlardan mutlak suretle kaçınılmalıdır. Irak'taki bazı yerlere İran saldırıları, daha sonra İran'ın Pakistan'a Pakistan'ın da İran'a saldırıları hiçbir şeyi çözmeyecektir.

Çevremizde yaşananlara baktığımızda ülkemizin bir kuşatma altında olduğu, tarihe baktığımızda bunun sık sık tezahür ettiğini göreceksiniz. Tarih boyunca karartma ve yıldırma politikaları hiç kesilmedi. Türk milletinin varlığından korkan sömürgeciler sürekli üstümüze hücum ettiler. Amaçları Türk milletinin gücünü azaltmak. Bunun için küresel mevziler artırılmıştır. Kimi zaman hainleri görevlendirerek, kimi zaman savaşlarla, iç oyunlarla sonuç alınmak istenmiştir.

Bu kuşatmaların daha kötüsü içimizdeki işbirlikçilerle yürütülüyor. Bu defa hedef büyük milletimizin bizatihi varlığıdır. Malum şer odağının ihanete methiyeleri, milli değerlere saldırılarıdır. Türklüğü etnik alt kümeye indirgemeye çalışan, milli değerlere düşmanlık besleyen iç ve dış çete olduğunu bilmeye yoktur. Küresel düşmanlık muhalefet eliyle düşe kalka belli bir yere kadar gelmiştir. Mandacıları uyarıyorum; gittiğini yol yol değil, yanınıza kar değil. Bu vatanı, devleti canımız pahası savunamazsak şirret oyunlarınıza sessiz kalırsak yastığımız mezar taşı, yorganımız kan olsun, duruşumuzdan ödün verirsek namus bize ar olsun. İhanetin cezasız kalması, milli nitelikli kırmızı çizgilerin aşındırılmasında amaç bellidir.

"TÜRKİYE ARTIK UZAYDADIR"
18 Ocak'ı 19 Ocak'a bağlayan gece yarısı saat 00,49'da Türk milletinin sinesinden doğmuş bir vatan evladını, milletimizin uzay misyonunu temsil eden geçmişle geleceği buluşturan tarihin farklı dilimlerinde yaşayan Müslüman Türk astronomi dehalarının rüyasını gerçekleştiren bir yüz akımızı uzaya uğurladık. Mazinin ihtişamlı devirlerinin tekrar dirilişe geçmesinden kuşkusuz bahtiyar duyduk. Mersin Silifke doğumlu Alper Gezeravcı kardeşimizin de içinde bulunduğu 4 astronotu taşıyan kapsül yaklaşık 36 saatlik yolculuktan sonra istasyona kenetlenmiştir. Bu gelişme Türkiye ve Türk milleti için tarihi değerdedir. İstikbalin göklerde olduğu teyit edilmiştir. Uzayda çok daha büyük keşiflere, mucizelere Türk çocukları imza atacaktır, ümidim budur. Türk milleti artık uzaydadır.

KAYMAKAMA TAM DESTEK
Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde geçtiğimiz cuma günü yaşanan planlı ve subjektif tek yanlı ve sistematik bir şekilde büyütülüş asıl mecrasından saptırılan bir hadise pek çok çevrede tartışılmış, asıl konuya dahil olanların meşrep ve mizacını deşifre etmiştir.

İlçe kaymakamımız cuma namazını kılmak üzere Kuba Camii'ne gitmiş, cemaatin safına girmiştir. Minbere çıkan imam Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri tarafından hazırlanan hutbeyi okurken şehitlerimize rahmet içeren bölümü ne hikmetse atlamıştır. Daha önce internetten hutbeyi okuyan kaymakamımız imamı isabetle uyarmıştır. Namaz sonrasında imamı "neden okumadın" diyerek sorunca, "bana baskı yapılıyor o yüzden okumadım" cevabını almıştır. Bunun üzerine de "sen devletin imamısın, kim baskı yapabilir" diyerek çıkışmıştır. Kuldan korkanın Allah'tan korkusu olmaz, olamaz. Baskı ve dayatmayla şehitlere rahmet okumamak, daha sonra da kaymakam şiddet uyguladı diyerek küçücük bir çizikten darp raporu almak Müslümanlığın neresinde. Müslüman iftira atmaz, Müslüman Allah'tan başkasına asla eğilmez. Şehitlerimizin Kur'an-ı Kerim'de köşkleri cenneti, yerleri Müslüman Türk milletinin gönlündedir.

Huzurlarınızda Kulp kaymakamımız Burak Akeller'in tertemiz alnından öpüyorum, onu yetiştiren annesine babasına şükranlarımız sunuyor, başarılar diliyorum.