Kahramanmaraş’ta muhalefet partilerinin ortak aday olarak lanse ettiği MHP Kahramanmaraş eski milletvekili İyi Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mesut Dedeoğlu’na seslenen MHP’nin eski merkez ilçe başkanı Ömer Özkan; “Kahramanmaraş’ta ülkücülerin yüzüne nasıl bakacaksınız” dedi.

MHP’nin Türkiye’nin çimentosu olduğunu anımsatan ülkücü camianın önde gelen isimlerinden Özkan; “MHP bu ülkenin dününü, bugünün, en çok da yarınını hedefleyen mukaddes bir DAVA hareketidir. MHP bir siyasi parti olduğu kadar inanmış ve adanmış insanların yurdu, yuvası, Ocağı’dır. Milliyetçi Hareket Partisini aşağı çekmeyi hedefleyen ancak bu hedefine asla ulaşamayan malum parti sosyal medyadan gördüğümüz paylaşımlara göre eski bir milletvekilimizi transfer ederek Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı adayı gösterecekmiş. 

"ÜLKÜCÜLERİN EMEĞİNE YAPILAN SAYGISIZLIĞA KIZGINIZ"

Biz yadırgamadık. Sadece ülkücülerin emeğine karşı yapılan bu saygısızlığa kızgınız. Ülkücülük temiz bir elbisedir her bedende durmaz. Bizim davamız haysiyetli, şahsiyetli, liyakatli ve dirayetli insanların ocağıdır. İyi biliyoruz yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz. Herkes kendine yakışanı yapmıştır. Ancak o partinin ve o kişinin neyine güvenerek Kahramanmaraş’ta Cumhur İttifakının karşısına aday olarak çıktığını merak ediyorum.” diye konuştu.

Mavlu Mimarlık, inovasyon ve kalite ile mimari arenada fark yaratıyor Mavlu Mimarlık, inovasyon ve kalite ile mimari arenada fark yaratıyor

"MHP’Yİ PARÇALAMA PROJESİ TUTMADI"

İyi Parti’nin iki genel seçimde de MHP’yi parçalama projesinin tutmadığına da değinen MHP Kahramanmaraş eski Merkez İlçe Başkanı Ömer Özkan; “İP Geçen dönem Kahramanmaraş’ta aday göstermedi. İki genel seçimde MHP’yi parçalama projesi tutmadı ve milletvekili çıkartamadı. 14 Mayısta ise 2018 deki oyunun ancak yarısını alabildi. Tek yaptıkları şey iki seçimde de MHP’yi çok az bir oyla ikinci milletvekilliğinden etmek oldu. Bu ayıp da onlara şeref madalyası olarak yeter.” dedi.

"ŞİMDİ HANGİ YALANLARLA VATANDAŞIN KARŞISINA ÇIKACAKSINIZ"

Önceki gün İyi Parti rozeti takılarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Mesut Dedeoğlu’na da seslenen Özkan açıklamasını şöyle sürdürdü; “Sayın eski vekilimiz size sesleniyorum: Kahramanmaraş’ta ülkücülerin yüzüne nasıl bakacaksınız. Şimdi hangi yalanlarla vatandaşın karşısına çıkacaksınız? Biz istiyoruz ki siyaset etik ilkelerle yapılsın. Cambazlarlar, geçmişi şaibeli insanlar, fırdöndüler, ahlak ve şahsiyet yoksunları bu meydandan uzak olsun.

"HALEP ORADAYSA KAHRAMANMARAŞ BURADA"

Uzak olmasalar ne olur? Halep oradaysa Kahramanmaraş burada. Kahramanmaraşlı okkalı bir tokat vurur herkesi ait olduğu yere gönderir. Biz yoluna kurban olduğumuz nazlı üç hilal için çalıştık ancak vekil seçilmeniz için gösterdiğimiz gayreterden dolayı oluşan hakkımızı asla helal etmiyoruz. Hakkımız size haram olsun.”