MHP Kahramanmaraş Milletvekili Zuhal Karakoç Dora, kentte görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileriyle bir araya geldi. Dora, buluşmada deprem sonrası sürecin değerlendirilmesi ve şehrin yeniden inşası konusunda basının önemine dikkat çekti.

Kahramanmaraşlı çocuk 15 yaşındayken 92 kiloya ulaştı! Kahramanmaraşlı çocuk 15 yaşındayken 92 kiloya ulaştı!

DEPREMİN ETKİLERİ VE BASININ ROLÜ

Karakoç Dora, konuşmasına basın mensuplarına teşekkür ederek başladı: "Kahramanmaraş'ımızın çok değerli basın mensupları, öncelikle şeref verdiniz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. On beş aydır depremin etkileriyle maalesef mücadele ediyoruz. Bu süreç içerisinde şehrin kahramanları oldunuz. Şehrin vekili olarak hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum."

BASININ SÜREÇTEKİ ÖNEMİ

Dora, basının seslerini duyurmadaki rolünün altını çizdi: "Bizler ne kadar çok çalışırsak çalışalım, sesimizi duyuramadığımız sürece pek çok iş yok hükmünde kalıyor. Bu nedenle sizler bizim sesimiz oluyorsunuz. Allah yokluğunuzu vermesin diyorum. Hepinize bu on beş aylık süreçteki özverili çalışmalarınız için çok teşekkür ediyorum. Bu asrın felaketinde, sahayı terk etmeden bölgeden haberleri ve gelişmeleri aktaran insanlar olarak şehrin tarihinde hep önemli bir yerde olacaksınız."

ORTAK AKILLA YÖNETİMİN ÖNEMİ

Toplantıda ortak akıl vurgusu yapan Dora, "Şehrin iyileşmesi adına atılan her adımda, taşın üzerine konulmuş tek bir taş varsa bile hepinizin emeği var. Bugün burada il başkanı, ilçe başkanlarımız ve il yönetimimizle birlikte genel bir değerlendirme yapalım istedik. İstişarede her zaman hayır vardır. Bu şehri ortak akılla yönetmeye ihtiyacımız var ve bu aklın en önemli bileşenlerinden birisiniz" dedi.

GELECEĞE DAİR UMUTLU MESAJLAR

Dora, Kahramanmaraş'ın geleceği hakkında umutlu konuştu: "On yıl sonra bu şehirde artık toz solumadan, yıkılmış taşların arasında yürümek zorunda kalmadan normal bir hayat sürmeye başladığımızda, bu şehrin yeniden imarında hepinizin emeği olacak. Belki şu haberi yapmasaydınız bir yanlış yapılacaktı. Bu hepimizin, yeni Kahramanmaraş hepimizin eseri olacak."

ELEŞTİRİLERE AÇIKLIK VE ORTAK AKIL

Dora, farklı görüşlerin önemine dikkat çekerek, "Farklı fikirleri dinlemek, araştırmak ve not almak çok önemli. Yanlış yapıyorsak da kabul etmekten imtina etmemeliyiz. Siyasiler olarak sürekli farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Kahramanmaraş'ı unutturmamak bizim sorumluluğumuz" ifadelerini kullandı.

BASINA TEŞEKKÜR VE GELECEK NESİLLERE MESAJ

Toplantının sonunda basın mensuplarına teşekkür eden Dora, "Bu şehir hepimizin. Çocuklarımıza bırakacağımız güzel gelecek için çalışmaya devam edeceğiz. Yıkıcı olmadan, sadece Kahramanmaraş için çalıştığınızdan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Hep birlikte bu şehri daha iyiye götüreceğiz" diyerek konuşmasını tamamladı.

Editör: İsa Aslantaş