Türkiye Millî Takımı, EURO 2024'e katılma hakkını elde ettikten sonra cumartesi günü Almanya ile özel bir maçta karşı karşıya gelecek.

TFF'den Arda Güler ve Montella Antrenmanı Hakkında Flaş Açıklama TFF'den Arda Güler ve Montella Antrenmanı Hakkında Flaş Açıklama

İKİ YABANCI İSİM MİLLÎ TAKIM'A KAZANDIRILACAK

Takımın gelecek planlaması kapsamında, şu anda Süper Lig'de mücadele eden iki yabancı oyuncunun Türkiye Millî Takımı'na kazandırılması gündemde.

HEDEFTE SACHA BOEY VE GEDSON FERNANDES VAR

Millî Takım'a kazandırılması planlanan oyuncular arasında, Beşiktaş forması giyen Gedson Fernandes ve Galatasaray'da ter döken Sacha Boey bulunuyor.

GEDSON İÇİN ŞARTLAR ZORLANACAK

İki oyuncunun da Türkiye adına oynama konusundaki düşünceleri sorulacak. Özellikle Gedson Fernandes, daha önce Portekiz için mücadele etmiş olmasına rağmen, FIFA'nın 2021'de getirdiği yeni kural nedeniyle şartların zorlanması bekleniyor.

BOEY'UN İLK TERCİHİ FRANSA, ANCAK...

Sacha Boey ise ilk tercihini Fransa'dan yana kullanıyor, ancak şu ana kadar millî takım daveti almamış durumda. Bu nedenle Türkiye'ye sıcak bakabileceği ifade ediliyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ İLE ÇÖZÜLEBİLİR

Özellikle Sacha Boey için, 5 yıl Türkiye'de yaşama şartı olsa da, Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile bu sorunun çözülebileceği belirtiliyor.

Editör: İsa Aslantaş