Formasını giydiği İnter'in lig şampiyonluğunda önemli bir role sahip olan Hakan Çalhanoğlu TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. Türk futbolseverlerine sitemde bulunan yıldız oyuncu, "Bazen okuduğum yorumlarda içim acıyor" ifadelerini kullandı.

Dünyada manşetlerdeyiz "Türk Messi partiyi başlattı" Dünyada manşetlerdeyiz "Türk Messi partiyi başlattı"

İşte Milli oyuncu Hakan Çalhanoğlu'nun o sözleri: 

"İLK ŞAMPİYONLUĞUMA ULAŞTIM"
"Bir rüya gerçekleşti, 7 yıl sonra ilk defa şampiyonluğu kazandığım için çok mutluyum. Uzun süredir bekliyordum bu kupayı. Takım olarak, tüm Inter ailesi olarak bizim için çok önemliydi bu sene. İkinci yıldızı göğsümüze taktığımız için çok mutluyuz. Bunun bizim için çok önemi var. Ben zamanında 10+10 diye 20 numarayı seçtim. Aslında amaç buydu; 20. şampiyonluğu kutlamaktı. Tabi şimdi herkes "20 numara 20. şampiyonluk" diyerek bu ikisini beraber alıyorlar. Çok güzel bir şey aslında. Benim amacım her zaman Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmek. Sanırım bir Türk oyuncu olarak en fazla maça çıkan oyuncuyum şu an İtalya'da.

"EURO 2024'TE ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"
Bu benim üçüncü Avrupa Şampiyonası olacak. İlk iki turnuva pek iyi geçmedi. İnşallah üçüncüsü aralarında en iyisi olur. Benim için çok önemli. Çünkü bu sene bu iyi performansım ve isteğimle turnuvada da takım arkadaşlarımla beraber bir şeyleri kanıtlamak istiyoruz. Sadece ben değil, diğer arkadaşlarım da kupa kazandı. Bu bizim için çok önemli. Bu motivasyonu takıma yönlendirirsek bizim için çok iyi olur. Çok çalışmamız gerekiyor. Milletimiz mutlu etmek istiyoruz. Elimizden geleni yapacağız.

"HER MAÇ BİZİM İÇİN FİNAL"
Toplam 6-7 maç oynanacak. Bu 7 maçta önemli olan skordur. İyi oynayabilirsin, kötü oynayabilirsin ama skor almamız gerekiyor. Maçları kazanmamız gerekiyor. Sadece 7 maç dişimizi sıkmamız gerekiyor. Her maç bizim için final olacak. İlk maça iyi başlarsak turnuvanın gidişatı da bizim için iyi olacak. Benim hedefim belli. Bir kaptan olarak kupayı kaldırmak tabii ki... Ben her zaman hedefi en yüksekte tutarım, bu bütün kariyerim boyunca böyleydi. Tabi sabırla hepsi teker teker geldi. En büyük hedefim Milli Takım'da başarı elde etmek.

"KENDİ ÜLKEME GELDİĞİMDE DIŞLANMIŞ GİBİ HİSSEDİYORUM"
Bizim milletimiz hala kafalarında eski Hakan'ı düşünüyor 10 numara olarak. Artık o pozisyonda değilim. Arkada oyun kuran, oyunu yöneten bir Hakan var ve mücadele eden, ikili mücadeleye giren bir Hakan var. Bunlar bende eskiden yoktu. Aslında beni şu üzüyor: Yurt dışında oynuyorum, burada bana herkes sahip çıkıyor, bir evlatları gibi görüyorlar. Kendi ülkeme geldiğim zaman dışlanmış gibi hissediyorum kendimi. Bazen okuduğum yorumlarda falan böyle acıyor içim. Kendi milletinden, kendi kanından negatif eleştiri geldiği zaman ister istemez insan üzülüyor. Ben Milli Takım'ı seçtiğim zamanda hiç düşünmeden seçtim. Düşünen oyuncular da var, seçmeyenler de var. Ben her zaman zoru başarmak istedim. Bana 'Almanya'yı seçersen daha büyük transferler yaparsın ve daha büyük kupalar kazanırsın' dediler. Ben 'Hayır, ben bunu Milli Takım formasıyla yapmak istiyorum, ben zoru başarmak istiyorum' dedim. Bu Türk bayrağı benim için çok kıymetli. Benim ne kadar Türkiye'yi sevdiğimi ve milletime bağlı olduğumu bilmelerini istiyorum. Her zaman soyunma odasında bile Türk şarkılarını açarım. Hiçbir zaman orayı unutmam. Rengimizi hep göstermeye çalışıyorum"

Editör: İsa Aslantaş