EURO 2024 F Grubu'ndaki ilk maçında, A Milli Futbol Takımımız, 18 Haziran Salı günü saat 19.00'da Gürcistan ile karşı karşıya gelecek. Bu kritik mücadele öncesinde A Milli Takım, hazırlıklarını hız kesmeden sürdürüyor.

MONTELLA'NIN İLK 11'İ ŞU ŞEKİLDE

A Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella, Gürcistan karşılaşması için kadrosunu şekillendirmeye başladı. Hazırlık maçlarında oyuncularını yakından izleyen Montella, kadro tercihleri konusunda önemli kararlar aldı. Milliyet gazetesinde yer alan habere göre, hafif sakatlığı bulunan ve hazırlık maçlarında yer almayan Ferdi Kadıoğlu'nun durumu netlik kazandı. Montella, Kadıoğlu'na ilk 11'de şans verecek.

ARDA GÜLER  İLK 11'DE OLACAK MI?

Genç yetenek Arda Güler'in durumu da merak konusu olmuştu. Montella, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamalarda Arda Güler'in ilk 11'de oynayıp oynamayacağı konusunda kesin ifadeler kullanmamıştı. Ancak İtalyan teknik direktörün, Real Madrid forması giyen genç yıldızı Gürcistan karşılaşmasında sahaya süreceği öğrenildi. Montella'nın bu kararı, futbolseverler tarafından büyük bir heyecanla karşılandı.

İstiklalspor'da şampiyonluk için kadro kuruluyor İstiklalspor'da şampiyonluk için kadro kuruluyor

MAÇ ÖNCESİ SON HAZIRLIKLAR

A Milli Takım, Gürcistan maçı öncesinde taktik antrenmanlarına devam ediyor. Oyuncular, Montella'nın direktifleri doğrultusunda çalışırken, takımda morallerin yüksek olduğu gözlemlendi. Montella, oyuncularının fiziksel ve mental olarak hazır olmaları için büyük çaba sarf ediyor.

TARAFTARLARIN BEKLENTİSİ YÜKSEK

A Milli Takım'ın EURO 2024'teki ilk sınavı olan Gürcistan maçı, taraftarlar arasında büyük bir heyecanla bekleniyor. Uzun süredir bu karşılaşmaya hazırlanan milli takım, taraftarların desteğiyle sahadan galip ayrılmayı hedefliyor. Montella ve öğrencileri, Gürcistan karşısında alacakları 3 puanla turnuvaya iyi bir başlangıç yapmayı planlıyor.

Editör: İsa Aslantaş