Geçtiğimiz günlerde, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve İstanbul Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'nün ortak operasyonuyla İsrail istihbarat servisiyle bağlantılı oldukları belirlenen 7 kişi gözaltına alındı.

Operasyon, Mossad'a yönelik önemli bir darbe olarak değerlendiriliyor.

ŞÜPHELİLERİN SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

Şüphelilerin, Ortadoğu ve Filistin kökenli kişi ve kuruluşlarla ilgili topladıkları hassas bilgi ve belgeleri sattıkları iddia edildi.

Türkiye'yi şoke eden çarpık ilişki yumağı! 29 yaşındaki kadın 19 yaşındaki üvey oğluyla kaçtı Türkiye'yi şoke eden çarpık ilişki yumağı! 29 yaşındaki kadın 19 yaşındaki üvey oğluyla kaçtı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma sonrasında şüpheliler ifadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edildi. Ancak şüpheliler, suçlamaları kabul etmeyerek masum olduklarını savundu.

FETÖ/PDY ÜYELİĞİNDEN TUTUKLAMA

Operasyon kapsamında gözaltına alınanlar arasında, FETÖ/PDY üyesi olduğu tespit edilen bir ihraç polis ve hücrenin başındaki eski emniyet amiri Hamza Turhan A. da bulunuyor. Yetkililer, şüphelilerin "uluslararası casusluk suçu" kapsamında tutuklandığını belirtildi.