2023 Ağustos celbi askerlik yerleri ve sevk tarihleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı. Binlerce asker adayı, sınıflandırma sonuçları ve sevk tarihleri için heyecanla bekledikleri bilgilere ulaşmanın mutluluğunu yaşıyorlar.

ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANDI?

Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi açıklamasına göre, 2023 Mayıs sınıflandırma döneminde silahaltına alınacak adayların askerlik yerleri 28 Temmuz 2023 tarihinde duyuruldu.

YÜKÜMLÜ SEVK TARİHLERİ

Bu doğrultuda, askerlik hizmetini yerine getirecek olan adayların sevk tarihleri şu şekilde:

  • Er (1'inci Grup) - 10 Ağustos 2023
  • Er (2'nci Grup) - 07 Eylül 2023
  • Er (3'üncü Grup) - 05 Ekim 2023

Yükümlüler sevk belgelerini, sevk tarihinden 10 gün öncesinden itibaren e-Devlet veya askerlik şubesinden alabilecekler.

ASKERLİK YERLERİ NASIL VE NEREDEN ÖĞRENİLİR?

Bedelli askerlik ve askerlik celp tarihleri ile yerlerini öğrenmek isteyen er adayları, e-Devlet sistemine bireysel şifreleriyle giriş yaparak Milli Savunma Bakanlığı'nın yayımladığı bilgileri görüntüleyebilirler.

Askerlik yerleri sorgulama işlemi oldukça basit bir şekilde gerçekleştirilebilir, yeter ki adaylar e-Devlet şifreleriyle sisteme giriş yapabilsinler.

YEDEK SUBAY/ASTSUBAY ADAYLARINA DUYURU

Elektrik Faturanızı Düşürmek İçin Çamaşır Makinesindeki 5 Altın Kural! Elektrik Faturanızı Düşürmek İçin Çamaşır Makinesindeki 5 Altın Kural!

Yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlüler arasından, tabi oldukları celp ve sevk döneminde 7179 sayılı Kanun'da belirtilen mazeretleri olmaksızın bakaya kalanlar (daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar dâhil) er statüsünde askere sevk edilecektir.

Tüm asker adayları, sevk tarihlerine göre planlamalarını yaparak askerlik görevlerini yerine getirecekleri yerlere doğru hazırlıklarını tamamlamak için harekete geçebilirler. Milli Savunma Bakanlığı'nın açıklamalarını yakından takip etmek, askerlik süreciyle ilgili güncel bilgileri edinmek için resmi kanalları düzenli olarak kontrol etmekte fayda vardır.

Editör: TE Bilisim