Muğla'da sokakta ölü bulunan vücut geliştirme sporcusu Bahtiyar Bahar'ın ölümüne dair sır perdesi aralandı. Polis tarafından hazırlanan olay araştırma raporunda dikkat çeken ayrıntılar ortaya çıktı. 32 yaşındaki Bahtiyar Bahar'ın spora giderken takviye edici maddeler kullandığı ve şeker hastalığı olmamasına rağmen kas yapımını desteklemek amacıyla lokal insülin vurduğu belirtildi. Raporda, "Ölüm olayının muhtemelen aldığı ilaçlardan kaynaklandığı kanaati oluşmuştur" ifadesine yer verildi.

İnatçılığın zirvesinde! Bu 4 burç herkesi çileden çıkarıyor! İnatçılığın zirvesinde! Bu 4 burç herkesi çileden çıkarıyor!

OLAY NASIL GELİŞTİ?

Muğla'nın Milas ilçesi Beçin Mahallesi'nde 29 Haziran'da yolda hareketsiz yatan bir kişiyi fark eden vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. İhbar üzerine bölgeye hızla sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık görevlileri, yaptıkları incelemede vücut geliştirme sporcusu olan Bahtiyar Bahar'ın yaşamını yitirdiğini tespit etti.

ARAŞTIRMA RAPORU HAZIRLANDI

Milas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma çerçevesinde, Asayiş Büro Amirliği ekipleri Bahar'ın ölümüyle ilgili kapsamlı bir olay araştırma raporu hazırladı.

LOKAL İNSÜLİN VE TAKVİYE EDİCİ MADDELER KULLANIMI TESPİT EDİLDİ

Raporda, Bahtiyar Bahar'ın vücut geliştirme sporuyla uğraştığı, antrenmanlarına giderken genellikle takviye edici maddeler kullandığı ve şeker hastalığı olmamasına rağmen kas yapımını desteklemek için lokal insülin vurduğu bilgilerine yer verildi. Elde edilen bulgular ışığında, Bahar'ın ölümüne muhtemelen aldığı bu ilaçların sebep olduğu sonucuna varıldı.

Editör: İsa Aslantaş