Muş'un Varto ilçesine bağlı Kültür Mahallesi'nde, dehşet verici bir olay yaşandı. Atatürk Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencileri olan P.A. (14) ve Z.T. (14), akşam olmasına rağmen evlerine gitmeyince yakınları tarafından arama çalışmaları başlatıldı.

Hastane Kafeteryasında Silahlı Saldırı: Denizli'de 7 Kişi Yaralandı Hastane Kafeteryasında Silahlı Saldırı: Denizli'de 7 Kişi Yaralandı

Yapılan arama sonucunda P.A.'nın babası Cemal A., müstakil ve metruk evlerinde korkunç bir manzarayla karşılaştı. İki genç kız, iple asılı halde bulunuyordu.

OLAY YERİNE POLİS VE SAĞLIK EKİBİ SEVK EDİLDİ

Cemal A.'nın durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kontrol sonucunda her iki çocuğun yaşamını yitirdiği belirlendi, bu haberi duyan yakınları ise sinir krizi geçirdi.

CESETLER ADLİ TIP KURUMU'NDA

P.A. ve Z.T.'nin cansız bedenleri, savcılık ve ekiplerin olay yerindeki incelemesinin ardından Varto Devlet Hastanesi'nin morguna gönderildi. Daha sonra Muş Adli Tıp Kurumu'na gönderilen cesetlerin kesin ölüm nedenleri belirlenmeye çalışılıyor.

GENİŞ KAPSAMLI SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayın ardından başlatılan geniş çaplı soruşturma devam ediyor. Detaylı incelemelerle birlikte, gizemli ölümlerin perde arkası aydınlatılmaya çalışılıyor.