2023 yılı, Kahramanmaraş Ticaret Borsası (KMTB) ve Tekstil İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Narlı tarafından değerlendirildi.

Başkan Narlı, yaptığı açıklamada, TUSAŞ Kahramanmaraş'ın kurtuluşu olarak nitelendirdi.

KURTULUŞ: TUSAŞ KAHRAMANMARAŞ'IN KURTULUŞUDUR

Başkan Narlı, Kahramanmaraş Ticaret Borsası binasında gerçekleşen toplantıda, 6 Şubat depremlerinin etkisiyle geçen zorlu bir yıl yaşadıklarını belirterek şehrin sanayicileri, esnafı ve diğer tüm paydaşlarıyla birlikte toparlanma sürecine girdiklerini söyledi.

Başkan Narlı, bu sürecin kilit noktasının TUSAŞ Kahramanmaraş olduğunu belirterek, "TUSAŞ Kahramanmaraş'ın kurtuluşu olarak görüyoruz" dedi.

TEKSTİL İHTİSAS OSB'NİN GELECEĞİ: KARMA OSB VE SEKTÖREL ÇEŞİTLİLİK

Toplantıda Tekstil İhtisas OSB ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Başkan Narlı, "Tekstil İhtisas OSB'yi Karma OSB yapmayı planlıyoruz. Böylelikle tüm sanayicilere ve esnaflara yer vermeyi amaçlıyoruz. Hedefimiz, şehri rahatlatmak ve sektörel çeşitliliği sağlamak. 2024 yılı sonuna kadar altyapıyı tamamlayarak, önümüzdeki yıl OSB'yi canlandırmayı amaçlıyoruz" şeklinde konuştu.

BİLGİ KİRLİLİĞİNE SON: TEKSTİL İHTİSAS OSB GERÇEĞİ

Başkan Narlı, Tekstil İhtisas OSB hakkında dolaşan yanıltıcı bilgilerle ilgili açıklamalarda bulunarak, "Ortada bir bilgi kirliliği var. 18 bin dönümlük alanın 18 bin metre karelik kısmının OSB'ye tahsis edildiği şeklindeki bilgiler yanıltıcıdır. Başvuru yapan 411 firma için mevcut durumda bir metre karelik yer ayrılmış değildir" dedi.

Refah’tan Yeniden Refah’a uzanan 35 yıllık emanet sahibine teslim edildi Refah’tan Yeniden Refah’a uzanan 35 yıllık emanet sahibine teslim edildi

TUSAŞ İLE ORTAKLIK: KURTULUŞ ANLAŞMASI ÇARŞAMBA GÜNÜ

Başkan Narlı, TUSAŞ Kahramanmaraş'ın kurtuluşunu sağlayacak ortaklık anlaşmasının detaylarına da değinerek, "Çarşamba günü TUSAŞ'ta olacağız ve Ankara'da ortaklık belgelerini imzalayacağız. Bu, Kahramanmaraş'ın kurtuluş anlaşmasıdır" dedi.