Seçim çalışmalarını hız kesmeden sürdüren AK Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Taş saha çalışmalarına hız verdi.

Toplumun her kesiminin yaşam refahına dokunacak projeleri bir bir açıklayan Taş, ilçesindeki kadınları da unutmadı.

Bir taraftan şehri inşa ve ihya yaparken diğer taraftan da kadınların ev ekonomilerine katkı sağlayacak dev projeleri hayata geçirmeye hazırlanan Ak Parti Dulkadiroğlu Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Taş, ilçesindeki kadınlara kurs müjdesi verdi.

Kısa sürede yürüttüğü kampanya ile ilçesine kendini kabullendiren ve her geçen gün ilgiyi üzerinde toplayan Taş, ilçedeki kadın vatandaşlara yönelik projelerine de değinmeye devam ediyor.

Dulkadiroğlu ilçesinin tarihi bir kent olmasının yanı sıra mutfağıyla da ön plana çıkan bir kent olması gerektiğini ifade eden Taş, belediye bünyesinde kurulacak mutfak akademisiyle Dulkadiroğlu gastronomisinin nesilden nesile aktarılacağını söyledi.

Karatutlu: Deprem sonrası Kahramanmaraş'ta sağlık hizmetleri çöküşte! Karatutlu: Deprem sonrası Kahramanmaraş'ta sağlık hizmetleri çöküşte!

WhatsApp Image 2023-12-19 at 10.25.09 (2)

“GASTRONOMİ FESTİVALLERİ İLE DÜNYA’NIN EN İYİ GURMELERİ DULKADİROĞLULU KADINLARLA BULUŞACAK”

Kadınların hem şehrin tanıtımına hem de ev ekonomisine katkı sağlamalarına yardımcı olacaklarını kaydeden Taş, düzenleyecekleri gastronomi festivalleriyle Dünya’nın en iyi gurmelerini Dulkadiroğlu’ndaki kadınlarla buluşturacaklarını belirtti.

Taş; “Kökü binlerce yıl öncesine dayanan, kadim medeniyetimizin önemli bir parçası olan Dulkadiroğlu ilçemiz tarihinin yanı sıra gastronomisi ile de tanınan bir ilçe olacak. Dulkadiroğlu’ndan saraya giden 5 gelinimizin kültür taşımasıyla daha da özdeşleşen mutfağımız hünerli kadınlarımızın eliyle daha da zenginleşecek. Belediyemiz bünyesinde kuracağımız mutfak akademisi, gastronomimizi nesilden nesle aktaracak. Restore edilen konaklar süs olarak değil hem şehrin tanıtımına hem kadınlarımızın kendini geliştirmelerine hem de ev ekonomilerine katkı yapmalarının ev sahipliğini yapacak. Uluslararası gastronomi festivalleri ile dünyanın en iyi gurmelerini Dulkadiroğlulu kadınlarımızla buluşturacağız. Tarih kenti Dulkadiroğlu’nu kadınlarımızın eliyle gastronomi kenti haline getireceğiz. Bir yerleşim yeri tüm değerleri tanıtılmalıdır. Bunu yapacak, başaracak tecrübe, bilgi, birikim ve ekibe sahibiz” ifadelerini kullandı.

WhatsApp Image 2023-12-19 at 10.25.09 (1)

“KADINLARIMIZIN KENDİ PARALARINI KAZANMALARINI SAĞLAYACAĞIZ”

Kadınların ev ekonomilerine katkı sunacak halk eğitim merkezleri işbirliğince atölyeler açacaklarını dile getiren Taş sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Kadınlarımızı, genç kızlarımızı televizyonlardaki kadın programlarından ve teknoloji bağımlılığından kurtaracak projeler üretmemiz gerekiyor. Belediye bünyemizde halk eğitim merkezleri işbirliğince punch / nakış atölyeleri, takı tasarım atölyeleri, dikiş, nakış ve örgü atölyeleri, seramik ve çini atölyeleri kurarak bu mesleklere ilgisi olan kadınlarımızın hem el becerilerini geliştirmelerini hem de kendi paralarını kendilerinin kazanmanın önünü açacağız. Bu atölyelerde çıkan ürünlerin pazarını da biz organize edeceğiz. El emeği göz nuru bu ürünleri, ilçe halkımızın ulaşması için pazar, ülke geneline satışı için ise dijital bir platform kuracağız. Biz, ilçemizi modern ve model ilçe yolunda yeniden imar ve ihya ederken, kadınlarımızın ise bu atölyelerden markalar çıkartmasını sağlayacağız. Yeni Türkiye Yüzyılında doğru zaman doğru adamla Dulkadiroğlu için yapacak çok işimiz var.”

WhatsApp Image 2023-12-19 at 10.25.09

Editör: İsa Aslantaş