İstanbul’un Beyoğlu ilçesinde görev yapan polisler Taksim Meydanı’nda devriye sırasında bir kişinin hareketlerinden şüphelendi. Bir süre gözlemledikten sonra adamın kimliğini kontrol edip kimliğin sahte olduğunu gördüler.

İstanbul'da Hızlı İşler: 5 Dakikada 20 Bin TL'nin Kayboluşu! İstanbul'da Hızlı İşler: 5 Dakikada 20 Bin TL'nin Kayboluşu!

Parmak izi kontrolü yapıldı. Şüphelinin Renç Armağan Haktanır olduğu tespit edildi. Araştırıldığında şüphelinin iki ayrı cinayetten suç kaydı olduğu, firari olarak arandığı ortaya çıktı.

Haktanır 1997 yılında nişanlısının ölümünden sorumlu tutulmuş, 2007’de üvey babasını bıçakladığı gerekçesiyle işlem görmüş, 2008’de de annesi Figen İşkeçe’yi 18 yerinden bıçaklayıp öldürmüştü.

O tarihlerde her yerde aranan katil Bursa’da annesine ait evde yakalanıp tutuklanmıştı.

Haktanır’ın yargılandığı davada iki ayrı cinayet suçundan 25 yıl 17 ay 15 gün ve müebbet hapis cezasına çarptırıldığı öğrenildi. Bir süre cezaevinde kalan Haktanır 2018 yılında izinli olarak dışarı çıktı.

O tarihten itibaren bir daha cezaevine dönmeyen Haktanır firari olarak aranıyordu.

Taksim’de turizm şubesi polisi tarafından yakalanan Renç Armağan Haktanır gözaltına alındı.

Firari katil işlemlerinin tamamlanmasının ardından önceki gün sevk edildiği mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Editör: İsa Aslantaş