O Ses Türkiye Yılbaşı Özel programı, TV8 ekranlarında izleyicilerle buluştu. Bu özel programın renkli karelerinden biri ise Meryem Uzerli'ye odaklandı. Peki, ünlü oyuncu Meryem Uzerli kimdir? İşte detaylar:

MERYEM UZERLİ'NİN HAYATI

SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLDU? 3 Haziran bugün sigaraya zam mı geldi? Bugün sigara fiyatları ne kadar, kaç TL? SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLDU? 3 Haziran bugün sigaraya zam mı geldi? Bugün sigara fiyatları ne kadar, kaç TL?

Doğum Tarihi: 12 Ağustos 1983 (40 yaşında)
Doğum Yeri: Kassel, Almanya

Meryem Sarah Uzerli, Türk-Alman kökenli bir oyuncu olarak bilinmektedir. Hürrem Sultan karakteriyle "Muhteşem Yüzyıl" dizisindeki performansıyla tanınan Uzerli, 12 Ağustos 1983 tarihinde Almanya'nın Kassel Şehri'nde dünyaya geldi. Ailesinin ikinci kızı olan Uzerli, Türk babası Hüseyin ve Alman annesi Ursula'nın çocuğudur. Büyük büyükannesi Hırvatistanlıdır.

KARİYERİNİN İLK YILLARI VE EĞİTİMİ

Uzerli, Hamburg'a yerleşerek Schauspiel Studio Frese'de oyunculuk ve tiyatro eğitimi aldı. Almanya'da birçok dizi ve filmde rol almanın yanı sıra, Muhteşem Yüzyıl'daki Hürrem Sultan karakteriyle Türkiye'de büyük bir çıkış yakaladı.

MUHTEŞEM YÜZYIL'DAN SONRA

2013 yılında Muhteşem Yüzyıl'dan ayrılan Uzerli, "Annemin Yarası" ve "Gecenin Kraliçesi" gibi projelerde yer aldı. Ayrıca, "Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz" dizisinde de konuk oyuncu olarak görüldü.

KİŞİSEL HAYATI

2013 yılında Türkiye'den ayrıldıktan sonra, erkek arkadaşı Can Ateş ile ilişkisini sonlandıran Uzerli, bir süre sonra hamile olduğunu açıkladı. 2014 yılında Lara isimli kızını dünyaya getirdi. 2021 yılında ise ikinci kız çocuğu Lily Koi'yi kucakladı.

Ayrıca oyuncu, iş dünyasında da kendine yer bulmuş ve Temmuz 2020'de Berlin'de "Nosh Nosh" adlı kafe-tatlıcıyı açmıştır. Berlin'de ikinci kafesini Eylül ayında hizmete açarak iş hayatındaki başarısını sürdürmektedir.

Meryem Uzerli, günümüzde Almanya'nın başkenti Berlin'de yaşamını sürdürmektedir.

Editör: İsa Aslantaş