Atama bekleyen öğretmenler dikkat! Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in öğretmen ataması ile ilgili önemli açıklamlarda bulundu.

20 BİN ATAMA OLACAK

Bakan Tekin, "Hazine ve Maliye Bakanlarımız ile çalışma yürütüyoruz. 20 bin öğretmen ataması konusunda uzlaştık" dedi.

Bakan Tekin'in açıklamaları şöyle:
Hazine ve Maliye Bakanlığı ile çalışma yürütüyoruz. Ben daha önce de söylemiştim. Bakan olarak benim 'Şu branş önemlidir, önemsizdir' gibi bir bakış açım yok. 130'a yakın branşın tamamı önemlidir.

HANGİ BRAŞLARDA ATAMA OLACAK?

Başlıca şöyle;

  • Sınıf öğretmenliği için 3 bin 263,
  • özel eğitim öğretmenliği, 2 bin 499
  • rehberlik 1597,
  • din kültü öğretmenliği 1594,
  • İngilizce 968.

YENİ ATAMA MODELİ

Bunlar tamamen sadece atama yoluyla atama değil, yüzde 50 yüzde 50 yani KPSS skorunun yüzde 50'si mülakatın yüzde 50'si olarak yapılacak. Ekonomik parametreler açısından sıkıntılı bir dönemdeyken bize bu konuda destek olan kurumlarımıza ve Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyorum. Eğitim camiamıza hayırlı olsun. Bu vesileyle iyi niyetli bir biçimde tekliflerini ileten kişilere samimiyetle teşekkür ediyorum. Her bir öneri ilgili genel müdürlüklerde titizlikle değerlendirilecek.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

Personel Genel Müdürlüğümüz takvimi ilan edecek. Kesinlikle ve kesinlike aldığımız çerçevede hiçbir arkadaşımızın hakkının yenmediği süreci yürüteceğiz.

LGS ve TYT'de Büyükşehir'den Destek: 37 Bin 78 Öğrenci Deneme Sınavında! LGS ve TYT'de Büyükşehir'den Destek: 37 Bin 78 Öğrenci Deneme Sınavında!

Atama takvimi MEB'in internet sitesinde yayımlandı.