Bugün, Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in cinayetinin tetikçisi olarak bilinen Ogün Samast, 16 yıl 10 ay hapis cezasının ardından hakim karşısına çıktı. İstanbul'daki duruşma, geçtiğimiz ay tahliye edilen Samast'ın yıllar sonra ilk kez yaya olarak katıldığı dikkat çekici bir anıyla başladı.

Ankara'da skandal olay: Mira, beyin kanaması geçirdi! MEB soruşturma başlattı Ankara'da skandal olay: Mira, beyin kanaması geçirdi! MEB soruşturma başlattı

SEGBİS İLE BAĞLANTISINI KURAN SAMAST'IN DURUŞMA HEYECANI

Ogün Samast, geçtiğimiz günlerde serbest bırakıldıktan sonra, bugün İstanbul'da gerçekleşen duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden Trabzon'dan bağlandı. Heyecan dolu anlarla dolu olan duruşma öncesinde, Samast'ın adliye çevresindeki yoğun güvenlik önlemleri gözlerden kaçmadı.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ İLE ADLİYEYE YAYA GELDİ

Adliye önünde alınan yoğun güvenlik önlemleri altında, Samast'ın yaya olarak adliyeye gelmesi, olayın önemini bir kez daha vurguladı. Siyah şapka ve gözlük takan Samast, Akçaabat 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nden SEGBİS aracılığıyla İstanbul 14'ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen dava için ifade verecek.

FETÖ SUÇLAMALARI İLE KARŞI KARŞIYA

Hrant Dink cinayeti tetikçisi Ogün Samast, FETÖ kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek" suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile karşı karşıya. Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in ölümüne ilişkin bu önemli davanın detayları mahkeme sürecinde gün yüzüne çıkacak.