CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç parti binasında düzenlediği basın toplantısında sert dille hem hükümeti eleştirdi, hem de Onikişubat Belediyesinin kapatılmak istenilen dosyaların akıbetini sordu.

26 kişi ölmüştü! İşte Said Bey Sitesi sanıkları için istenen ceza 26 kişi ölmüştü! İşte Said Bey Sitesi sanıkları için istenen ceza

Ulusal medyada yer alan ve kendisinden rüşvet istendiğini öne süren iş kadınının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın danışmanları tarafından rüşvet istediğinin ortaya çıktığını belirten Öztunç; “Ak Parti milletvekili işin içinde, aldatma hikâyeleri, elinde bıçak görüntüleri neymişsiniz siz. Rüşvet var, yolsuzluk var, ne ararsanız bunlarda var. Her şeyden Tayyip Erdoğan’ın haberi var, rüşvet pay ediliyor, bütün millet bunu görüyor, basında bunu görüyor fakat dile getiremiyorlar.” Dedi.

Rüşvetin Kahramanmaraş’ta da olduğuna vurgu yapan Öztunç, geçtiğimiz yıllarda Onikişubat Belediyesinde bazı görevlilere yönelik operasyonları da hatırlatarak, Onikişubat belediyesinin apar topar hâkim savcı ayarlanarak kapatılan dosyaları 10 ay sonra kendi iktidarları döneminde yeniden açılacağını söyledi.  Öztunç ayrıca sadece Onikişubat Belediyesinin o dosyaları değil Kahramanmaraş’ta yapılan tüm ihalelerin mercek altına alınacağını belirtti.

Yaklaşık 100 milyona  mal olması beklenen Kelebek ve Uğur Böceği müzesiyle ilgili de bir gazetecinin sorusunu cevaplayan Öztunç, “bu kadar fakirlik ve muhtaçlar varken, o müzenin acelesi neydi. Yapılmasın demiyorum ama şimdi zamanı mı ?” diye sordu.

Mevcut iktidarın yıllar önce hızlı tren müjdesi verdiğini, geçen o yıllara rağmen ne hızlı trenin geldiğini görmediklerini belirten Öztunç; “Hızlı Tren projesin Mersin, Adana, Osmaniye ve Nurdağ’ında Kahramanmaraş’ı teğet geçiyor. O zaman da basın toplantısı düzenleyin söylemiştim. Ak partiler ise hızlı trenin Kahramanmaraş’tan geçeceğini söylemişlerdi, bakın projede Kahramanmaraş yok. geçtiğimiz günlerde hızlı tren yine gündem oldu, Ak partiler çıktı yeniden hızlı tren müjdesi verdiler. Mahir Ünal’ın bakanla görüştüğünü, hızlı trenin geleceğini bir kez daha söylediler. Hani nerede yine hızlı tren yok. Nurdağ’ından Kahramanmaraş’a ara bir hat olacakmış. Hızlı trenin geleceğini söyleyerek çocuk mu kandırıyorsunuz, ayıp değil mi?” dedi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ü de eleştiren Öztunç, Başkan Güngör’ün verdiği zamanın hiçbir zaman tutmadığını, Kanlı Dere ve Teyfik Kadıoğlu Köprülü Kavşağın bitiş tarihinin ise kum saati gibi geri sayım yaptığını, o kavşakların da zamanında tamamlanmamasıyla tüm ulusal kanallarda Güngör’ü anlatacağını söyledi.

Şehirlerin düşman işgalinden kurtuluşu dolayısıyla kutlama yapılmaz’ sözünü söyleyen TBMM Eski başkanı İsmail Kahraman’a meczup diyerek ağır ithamda bulunan Öztunç, “kendilerinin dedeleri savaş zamanında tavuk kümeslerinde saklandığı için düşmanın karşısına çıkmamıştır. Benim dedem Maraş müdafaasına katılmış ve düşmana karşı mücadele etmiştir. Kendi atalarına laf edene, atalarının kemiklerini sızlatanın meclis başkanlarının isimlerinin arasında yeri yoktur ve acilin ismi oradan çıkartılmalıdır.” Diye konuştu.

Öztunç, gazetecilerin sorularını da cevapladı.