Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) Ramazan ayı dolayısıyla çalışma saatleri iki saat kısaltıldı. Yeni düzenleme ile hem oruç tutan hem de tutmayan çalışanlar Ramazan'ın manevi atmosferine daha fazla zaman ayırabilecek.

ESNEK VE UZAKTAN ÇALIŞMA FIRSATI!

Şirketlerin mesai saati uygulamasına uygun şekilde esnek veya uzaktan çalışma takvimi belirleyebilecekleri duyuruldu. Bu sayede çalışanlar, kendi programlarını Ramazan'ın özel ritmine göre ayarlayabilecek.

FAZLA MESAİ ÜCRETİ ZORUNLU!

Birleşik Arap Emirlikleri İnsan Kaynakları ve Emirlikleştirme Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, iki saat azaltılmış çalışma süresinin üzerinde görev yapan kişilere fazla mesai ücreti ödenmesinin zorunlu olduğu belirtildi.

Hürmüz Boğazı'nda Gemi Gerginliği: İran ve İsrail Savaşın Eşiğinde Mi? Hürmüz Boğazı'nda Gemi Gerginliği: İran ve İsrail Savaşın Eşiğinde Mi?

RAMAZAN'IN MANEVİ ATMOSFERİNE KATILIM ARTIRILIYOR!

Bakanlık, bu uygulamayla herkesin Ramazan'daki ruhani ve kültürel etkinliklere katılmasının hedeflendiğini duyurdu.

YENİ ÇALIŞMA SAATLERİ!

Bakanlığın açıklamasına göre, tüm bakanlıklar ve federal kurumlar Ramazan boyunca pazartesiden perşembeye 09.00-14.30 saatleri arasında çalışacak. Cuma günleriyse çalışma saatleri 09.00-12.00 olarak belirlendi.

Finansal danışman Keren Bobker, çalışanlardan fazla mesai talep edilmesinin yasal olduğunu ancak kimsenin Ramazan'da tam zamanlı çalışmaya zorlanamayacağını söyledi. Bobker, "Üzülerek görüyorum ki, çok sayıda şirket bu yasayı reddediyor ve çalışanlarına bunun uygulanmayacağını söylüyor. Bu adil değil" dedi.