FİLİSTİN RESMİ HABER AJANSI WAFA'ya göre, Kudüs İslami Vakıflar Dairesi'ne dayandırılan haberde, Müslümanların ramazanın birinci gününde Mescid-i Aksa'ya akın ettiğine vurgu yapıldı.

İsrail güçlerinin, işgal altındaki Doğu Kudüs kentinde 5 aydır Müslümanların Mescid-i Aksa'ya girişini engellediği hatırlatılarak, ramazanın ilk gününde İsrailli güçlerin gençleri Mescid-i Aksa'ya yaklaştırmadığı belirtildi.

Mescid-i Aksa'ya gitmek isteyen bir Filistinli gencin İsrail ordusu tarafından ağır şekilde darp edilerek gözaltına alındığı haberde yer aldı. Ayrıca, İsrail'in Müslümanları engelleme amacıyla getirdiği kısıtlamalara rağmen yatsı ve teravih namazları için 35 bin kişinin Mescid-i Aksa'da saf tuttuğu aktarıldı.

Hindistan: Dünyanın Yeni Nüfus Kralı! | Hindistan nüfusu 2024 Hindistan: Dünyanın Yeni Nüfus Kralı! | Hindistan nüfusu 2024

İsrail'in, Mescid-i Aksa'ya çıkan kapılardan biri olan Aslanlı (Esbat) Kapıyı çevreleyen surlara dikenli tel çektiği de haberde hatırlatıldı. Bu gelişmeler, bölgedeki gerilimi artıran bir unsur olarak kayda geçti.