Çorum'un Osmancık ilçesinde yaşayan Uğur Asiltürk ve ailesi, kendilerine ait arazi üzerindeki 3 mahalle, 3 köy ve 1 ilçeye ulaşım sağlayan yolu şeritler çekerek trafiğe kapattı.

Gemici, Çay ve Gürleyik mahalleleri ile Kumbaba, Ağıroğlan, Fındıcak köyü ve Dodurga ilçesine ulaşımı sağlayan Kumbaba Köprüsü'nün girişinden, Ergenekon Caddesi kavşağına kadar olan yolda, "Özel mülktür girilemez, halkımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz" yazılı bir afiş astı.

MAHKEME KARARI İLE YOL KAPATTIKLARINI BELİRTTİLER

Uğur Asiltürk, Anayasa'nın Mülkiyet Kanunu'na istinaden yolu kapattıklarını belirterek, şu açıklamalarda bulundu:

"Osmancık Belediyesi 1995 tarih ve 15 sayılı Meclis kararıyla yerimizden köprünün devamına yol açmak için 3 bin 829 metrekare bahçemizden 2 bin 488 kare aldı. Buna karşılık hiçbir bedel ödemedi. Mahkeme kararıyla ve Belediye Meclisi kararıyla sabittir. Herhangi bir bedel ödemediği gibi inşaat iznimizi de vermedi. Burada sahil park konutlarına ırmağa sıfır inşaat izni yaptırıldı. Herkes bedelini aldı ama biz bedelimizi alamadık."

İZİN VERMEYECEKLERİNİ, BEDEL ÖDENMEDİKÇE YOLU AÇMAYA DEVAM EDECEKLERİNİ BELİRTTİLER

Asiltürk, 28 yıldır arazilerinden halka yolu kullanmaları için izin verdiklerini açıklarken, bundan sonra izin vermek istemediklerini belirtti.

"Bedelini verirlerse biz de o zaman iznimizi veririz" diyen Asiltürk, Çorum İdare Mahkemesine açtıkları davayı kazandıklarını ancak belediyenin istinaf yoluna gittiğini ve Samsun İstinaf Mahkemesinin de belediyeyi haksız bularak istinafı reddettiğini ifade etti.

MSB duyurdu: Kuzey Irak'ta bir asker şehit MSB duyurdu: Kuzey Irak'ta bir asker şehit

HALKIN MAĞDUR EDİLDİĞİNİ İFADE EDEREK İLGİLİLERİN DUYARSIZLIĞINI ELEŞTİRDİ

Asiltürk, "Mahkeme kararları burada, ilgililer bu kadar müracaatımıza rağmen gelmediler, sormadılar, ilgilenmediler. Bizim taleplerimiz karşılanmadı. Karşılanmadığı gibi halihazırda alınan yerlerimizden hariç başka yerlerimizi de istediler. Bu mağduriyetimizi gidermek adına herhangi bir şey yapmadıkları için biz de yerimizi çevirmek zorunda kaldık" dedi.