FLAŞ: Fatih Arıkan yine gündemde!

FLAŞ: Fatih Arıkan yine gündemde!

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kahramanmaraş milletvekili Fatih Arıkan’ın ismi siyasi kulislerde yine yoğun şekilde konuşulmaya devam ediyor.

22 Temmuz 2007 erken genel seçimleri öncesinde Başbakan Erdoğan’ın yer aldığı fotoğraf ve görüntü karelerine girmeye çalışmasından dolayı ‘kadraj’ hastalığına yakalandığı şeklinde yerel basın-yayın organlarında manşetlere çıkan Fatih Arıkan, yine aynı günlerde milletvekili adaylığı için istifa eden Dt. Sıtkı Güvenç’in yerine akrabası Dr. Reha Hüdayioğlu’nu İl Sağlık Müdürlüğü’ne getirmesiyle de kıyasıya eleştirilmişti.

Erken genel seçim sonrasında ise İl Özel İdare Genel Sekreteri Mustafa Bolat’ın bölge hastanesi ihalesinden kaynaklanan rahatsızlıkları nedeni ile Amasya’ya gitmesinin üzerine yine harekete geçtiği öne sürülen AK Parti milletvekili Fatih Arıkan, bu kez de bir başka akrabası olan ve Genel Sekreter yardımcısı olan Servet Vural’ı genel sekreter yapabilmek için ter dökmüş ancak başarılı olamadığı kulislerde yankı yapmıştı.

Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Arıkan, Kahramanmaraş Devlet Hastanesi Başhekimi Nurettin Arıkan ve Yenişehir Devlet Hastanesi başhekimi M. Nedim Şerefoğlu’nun da akrabası olan milletvekili Fatih Arıkan’ın bir başka akrabası olan Ahmet Arıkan ise AK Parti İl Genel Meclisi aday listesinin ikinci sırasında yer alıyor.

Fatih Arıkan’ın ismi bu kez bir başka akrabasını AK Parti’den Kahramanmaraş Belediye Meclisi’ne aday yapması ile gündeme geldi. Bu duruma tepki gösteren sağduyulu, mantıklı ve makul parti çevreleri ise duygu ve düşüncelerini şöyle dile getirdiler:

“Bizler AK Parti’li olarak partimize başkaları tarafından ‘Akrabayı Kalkındırma Partisi’ denmesine çok bozuluyoruz. Ancak bizlere bu örnekler verilince diyecek laf bulamıyoruz. Bunların hepsi de tesadüf gibi görülmüyor. Sanırız bunların mantıklı birer açıklamaları vardı. Sayın vekilimizden bu konuda açıklama bekliyoruz.”

MARKET YASASI TEKLİFİ VERMİŞTİ

Öte yandan; daha önce YİMPAŞ Kahramanmaraş Mağazası müdürlüğü görevinde bulunan Fatih Arıkan, milletvekili olduktan sonra büyük mağazaların kent merkezi dışına çıkartılması yönünde yasa teklifi vermişti. Bu durumu da hatırlatan çevreler; “Ama görüyoruz ki; Fatih Arıkan’ın bir başka akrabası ise Kahramanmaraş kent merkezinde yabancı menşeyli büyük bir market açıyor. Durum böyle olunca vekilin adı gündemden doğal olarak bir türlü düşmek bilmiyor” diye konuştular. (KANAL 46 İSTİHBARAT VE POLİTİKA SERVİSİ - www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2009, 17:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
kazım kara
kazım kara - 13 yıl Önce

ben fatih arıkanı teprik ediyorum bu kadar yönetim kadrosuna yakınlarını getirdiği için ve arkasındada durduğu için helal olsun sana fatih arıkan sağlık müdürünün bile arkasında durduğun için tekrar seni teprik ediyorum

Mehmet Biçkes
Mehmet Biçkes - 13 yıl Önce

Arıkan Ailesinin paraya ihitiyacı yok biliyorum. Tayine, makama da ihtiyacı yok biliyorum. Allah daha çok versin, Fakat Fatih Beyin adı basın camiasında çok sık duyulmaya başladı. Ya çok çalışıyor, Yada çok hırslı. Çok çalıştığı muhakkak, çaba sarf edilmeden hiç bir şey elde edilmez. Siz birazda diğer Vekillere bakın, ne ses ne seda, ne TIK var. Hepsi işi gücü bırakmış, POYRAZ'ın arkasında kapı kapı dolaşıyorlar. Eğer tüm çabalara rağmen, POYRAZ kazanamazsa, VAY O vekillerin haline? Yarın seçimlerde halleri nice olur? AKP ye 2.6 trilyon para gelmiş, bakalım el mi yaman paramı yaman? Göreceğiz. Ne var yani AKP, baharla birlikte kar gibi erimeye başladı. Sayın Arıkan gider ayak bir karsambaç yemiş çokmu? YÜREĞİNİ SOĞUTMUŞ olur. Bunuda çok görmeyin. KAHRAMAN ARIKAN yazarız şehrin girişine olur biter. Hiç değilse bir anlam taşır MARKA ŞEHİR oluveririz. Başkan da MARKA ŞEHİR YAPACAĞIM demiyormu?

Ali SELENGE
Ali SELENGE - 13 yıl Önce

Kahramanmaraş'ın köklü ve saygın ailelerinden olan Arıkanlar, siyasi, ticari, kültürel birçok oluşumda bulunan ve bu oluşumlara katkı sağlamaya çalışan bir ailedir. Milletvekili Fatih ARIKAN'ın konumu dolayısıyla artık bu ailedeki fertlerin her atılımında karalama ve süphe kampanyaları yapılacaktır. Mevcut durumda bulunan ve ya daha evvel görev yapmış bir çok bürokrat -Arıkan ve ya Arıkan'ların hısmı olan isim- konumlarına tepeden inmemiş olup, hak ettikleri şekilde sorumluluk duygusuyla sahip çıkmışlardır. Reha Hüdayioğlu, Nurettin Arıkan, Servet Vural, Ahmet Arıkan ve Mehmet Arıkan, Alişan Arıkan gibi isimler bu memlekete farklı şekillerde hizmet etmeye çalışan isimlerdir. Milletvekilleri arasında da Fatih Arıkan kadar mücadele eden ikinci bir isim bulunmamaktadır. Sn.Arıkan'ın kadrolaşma ile uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Lütfen sorumlu internet gazeteciliği mantığıyla hareket edip, zaten az olan bu hizmet ve adalet yanlısı, memleketin evlatlarına sahip çıkınız!.. Teşekkürler!...

valide sultan
valide sultan - 13 yıl Önce

yaaa.. bu sayın Arıkan gerçekten iş yapan iyi bi insandı.Ne oldu anlamadım?Memlekete hizmet eden,hizmet için biyerlere gelen insan,nasıl olurda memlekette olan biten olumsuzluklara kulaklarını kapatır.Bu olumsuzlukları yada olumsuzluk çıkaran huzur vermeyen iş yapamayan kişileri kendisi getirmiş olabilir.değilmidir ki; akraba da olsa"kardeşim olmadı,olamadı.Ayıbı günahı yok.seni görevlendirirken abindim.Şimdide abin olarak görevden alıyorum "demesi gerekmez mi?,derdi de bana göre.Hiçte bişey kaybetmez.Aksine güven tazelerdi.Ne oldu bu adama?Yahuu yazık vallahi yazık.Akraban olsa ne çıkar.Alt tarafı 3veya 5gün fazla kalırlar kotuklarında.Hayır,onlar gider gitmesine de kendisinide götürecekler haberi yok.Yazık MEMLEKETE YAZIK..

valide sultan
valide sultan - 13 yıl Önce

reha kim kardeşim. ahmet arıkan la adını yanyana bile yazamazsınız. alişan arıkan ının kadrolaşmayla ne ilgisi var.sayın ali selenge. sapla samanı birbirine karıştırmışsınız. soyadı hüdayioğlu olan birisi neden sürekli ben arıkanlardanım diye propoganda yapıyor. iyi düşünün. kendisi ben arıkanlardanım diyerek ortada geziyor. niye.işte bunun için... arıkanların başarılı isimlerinin arkasına saklanmak için... gerçeklere gözlerini kapatan fatih arıkan bence bir kişiye sülalesini değişiyor. reha arıkanların içinde anmayın. sayın ali selenge sana rehamı bu yorumu yazdırdı yoksa...

Ali SELENGE
Ali SELENGE - 13 yıl Önce

Sizin yorumu algılayabilme kapasiteniz sizi ilgilendirir. Bu konuda kendinizi biraz geliştiriniz. Beni hiç kimse, hiç bir şekilde yönlendiremez!.. Reha Hüdayioğlu ile tanışmıyorum. ''Sap Saman Mevzusu''na gelince... Eğer bildiğiniz bir şey varsa açık yüreklilikle bunu yazın. Fatih Arıkan'ın da Arıkan'larında bilmediği ve desteklemediği bir oluşum, bir yanlış içinde yer almışsa zaten ilk tepki ailesinden gelecektir. Bunu bilerek arkalarında durmayacaklarına eminim. Ayrıca kimseye bir şey olduğu yok. Herkes yoluna devam ediyor. Hizmetler yapılıyor. Halk da bundan memnun.. Arz Ederim..

valide sultan
valide sultan - 13 yıl Önce

yorum algılamaya yetecek kadar benim yeteneğim varda sizin yazdıklarımı algılamama sorununuzmu var. anlamadım ali selenge. sap saman meselesi şu. arıkan soyadı olmayan biri ben arıkanım diyerek. diğer arıkanların arasına girmeye çalışıyor. neden acaba. sapla saman derken arıkanla hüdayioğlunu karıştırmayın demek istedim. evet bilmedikleri çok şey var. bende bunu yazdım zaten. bilseler buna prim vermezler dedim. hiçkimseye birşey olduğu yok demişsiniz. bunu görmek için insanları ve maraşı araştırın. keyfi yerinde olan bir insansınız anlaşılan. kaç kişiye birşeyler olduğunu insanların sıkıntı çektiğini görmeyecek kadar keyfiniz yerinde anlaşılan. evet herkes yoluna devam ediyor. olanlara kimse dur demiyor. zaten sıkıntı da bu. hizmetler yapılıyormuş okuyoruz. haberlerde sağolsun kanal46da okuyoruz işte. ama nedense bu hizmetler hep bir grubun menfaatine hizmetler... bunu heralde anlarsınız. halkda memnun demişsiniz. gurup halkasından değil halkdan bahsediyorsanız. siz halkın içine girmemişsiniz demekki. halka gidinde fatih arıkanı sorun. tabi çevrenize halk yaklaşabiliyorsa yada halk size güveniyorsa doğruları söyler. herneyse siz bunları anlamayamazsınız işin özetini yazayım. ahmet arıkan, alişan arıkan gibi beylerle rehayı aynı cümlede yazamazsınız. yazıyorsanız başta arıkanlardan olmak üzere zaten tepki alırsınız. siz kullara arz edin. biz gaybı bilen Allah'a havale ediyoruz.

Ali SELENGE
Ali SELENGE - 13 yıl Önce

Biz Yaradılanı Yaradandan Ötürü Sevdiğimizden Yaradanın Kullarına Arz Etmeyi Görev Biliriz!.. Anlaşamadığımız ve anlaştığımız noktalar var. Ben halkım.. Halktan birisi olarak da az çok nabız tutuyorum. Bahsettiğim hususu anlamak istemediğinizi anlamaya başlıyorum. Fatih Bey iyi bir milletvekili olmayabilir sizin gözünüzde. Büyük kitlelerin gözünde de olmayabilir. Benim gözümde de.. Şu açık; bu memleketin milletvekillerinin yaptığı hizmetin ortalamasının üstünde bir profili var. Genel bir perspektiften bakarsanız -memnun olmasanız bile- bunu görürsünüz. Neyse..Bunu uzatmanın bir manası yok artık. Reha Hüdayioğlu faktörü biraz problemli. Eğer bir iddianız varsa bunu önce gerekli makamlara bildirir, sonra burda yazabilirsiniz. Benim duyumlarım zaten var. Göreve geldikten sonra duyumlarımız oldu. Ama ispat edilene kadar herkes masumdur. Ben akrabalık ilişkileri ile ilintili olarak, buradan karalama kampanyaları yapanlara kızıyorum. Özel bir durumu, genele mal etmek iftira olur. Sizin böyle bir şey yazmadığınızı görüyorum zaten. Ahmet Arıkan ve Alişan Arıkan'la ilgili görüşlerinize tamamen katılıyorum. Mükemmel insanlar.. Sıkıntınız varsa ve ya söylemek, sormak istediğiniz bir durum olursa..........iletişim kurabiliriz.. Teşekkürler..


SIRADAKİ HABER

banner66

banner67