FLAŞ: Kabakçı, Başkan Yardımcısı mı olacak?

FLAŞ: Kabakçı, Başkan Yardımcısı mı olacak?

29 Mart 2009 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için geriye 57 gün kalırken, AK Parti’nin İl Genel ve Belediye Meclisi adaylarının hazırlanmasında büyük sıkıntılar ve spekülasyonlar yaşaması dikkat çekiyor.

Belediye Başkan adaylarının belirlenmesi süreci ile gerginlik, kızgınlık, sitem, küskünlük ve ayrılıklar yaşayan AK Parti’de şimdi de ‘meclis’ sıkıntısı hüküm sürerken, kent siyasi kulislerinde bunlarla ilgili birçok spekülasyon da konuşuluyor.

Kulislerde ilk sırayı ise; Kahramanmaraş Belediye Meclisi’ne aday adaylığı başvurusunda bulunan ve halen özel bir öğretim kurumunun başında görev yapmakta olan Cevdet Kabakçı’nın, seçildiği takdirde Mahmut Nedim Tepebaşı’ndan boşalan başkan yardımcılığı koltuğuna oturtulacağı konuşuluyor.

Milli Görüş camiasının tanınmış simalarından Mücahit Kabakçı ile İl Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakçı’nın ağabeyi olan Cevdet Kabakçı, 18 Nisan 1999’da yapılan yerel seçimler öncesinde Fazilet Partisi’nden Kahramanmaraş Belediye Başkan aday adayı olması ile biliniyor.

O dönemde; Kabakçı’nın yanı sıra şu anda SGK İl Müdürü olan Mehmet Dere, Avukat Rıfat Bülbül ve şu anda TBMM’de görev yapan Mehmet Fatih Uğurlu ile birlikte yarışan Hanefi Mahçiçek, başkan adayı olarak seçime girmiş ve kazanmıştı.

Çevresinde sessiz, sakin ve fazla ‘sosyal - aktif’ olmayan tavırları ile tanınan Cevdet Kabakçı'nın başkan yardımcılığına getirileceği iddia ve spekülasyonları parti içerisinde rahatsızlıklara yol açtı.

Bu konuda görüşlerini aldığımız partinin mantıklı ve makul çevrelerine mensup kişiler, şunları kaydettiler:

“Kahramanmaraş Belediyesi resmi kurum olmanın yanında sosyal bir yerdir. Herkesin belediye ile işi vardır. Burada görev yapanların güler yüzlü, samimi ve sıcakkanlı insanlardan oluşması gerekir. Hele de üst düzey yöneticilerin. Bu koltuklara soğuk bakışlıları koyarsanız sorunlar yaşamanız çok doğaldır. Örnek ise Mahmut Nedim Tepebaşı’dır. Devlet kademelerinden gelen birisi olan Tepebaşı, şahıs olarak çok iyi ve karakterli bir insan olmasına rağmen, güler yüzlü ve sosyal olmadığı için Başkan Mustafa Poyraz’ın popülaritesini gölgeledi. Sonunda da seçim öncesinde adeta gönderildi. İddia ve spekülasyonlara göre; eğer benzer yapıdaki bir insan getirilecekse Tepebaşı neden gönderildi ki?...Bu arada eğitimci olan Cevdet Kabakçı'nın, Poyraz'ın akıl hocalığını yaptığı da söyleniyor. Bu iddialar doğru mudur?"

Kamuoyunda bu yönde bir rahatsızlık olduğu aşikar. Başkan Poyraz’ın ise bu konularda açıklama yapması bekleniyor. (KANAL 46 İSTİHBARAT VE POLİTİKA SERVİSİ - www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2009, 08:49
YORUM EKLE
YORUMLAR
kadirgemci
kadirgemci - 12 yıl Önce

cevdet kabakcı hakkında yapılan bazı yorumların haksız ve yersiz olduğu kanaatindeyim çünkü cevdet bey k.maraşın yetiştirdiği ender ve kalite şahsiyeti olan bir siyaset adamıdır örneğine az rastlanır çok dürüst bir yöneticidir.maraş toplumunun yüzde 90 ı cevdet beye itimat eder

ayşegül iskender
ayşegül iskender - 12 yıl Önce

bence artık k.maraş belediyesine sevilen,sayılan ve güven verici bir yönetici kadrosunun oluşması gerekir cevdet kabakcı bence en doğru isimdir

Harun Hamzaoğlu
Harun Hamzaoğlu - 12 yıl Önce

Cevdet kabakçı beyin başkan yardımcısı olmasını ben isterim. Tam bir serin kanlılık abidesi kardeşimizdir. Asıl özelliği Poyrazın gençlik yıllarından beri arkadaşı olması ve özel eğitim kurumundan ortak olmalarıdır. Ayrıca sayın Poyrazın çok güvendiği ve bir şey emanet edecekse, emin vasfından dolayı trilyonlarını bile emanet edecek kadar güvendiği bir şahsiyettir. Kendisi bu kentin yetiştirdiği değerlerden birisidir. Tek kusuru (tabi kusur ise) yüzü hiç gülmez, hayata daha farklı bir pencereden bakar. Ama bir makama yüzü çok güleç diye, komik hokkabaz güvenilmez birinimi koyarsınız ? Eğer Cevdet Kabakçı bey bu göreve getirilirse; Halkla ilişkiler kursu alır ve sorun sona erer. (Gerçi can çıkar huy çıkmaz demişler ama)

SIRADAKİ HABER

banner63