GÖRÜŞ: Sayın Ekrem Erdem’e Açık Mektup (1)

GÖRÜŞ: Sayın Ekrem Erdem’e Açık Mektup (1)

Bu sütunlarda Ekrem Erdem kimdir demeden direkt  mektubuma başlayacağım. Eğer siyasetle ilgilenen veya ilgilenmeyen biri Ekrem Erdem’de kimmiş diyecekse bu yazıyı okumasın…


Değerli hocam….


Size belli ki tanınma oranı partinin aldığı oy oranından çok çok aşağılarda olan İl başkanınızla ilgili yazdığım yazıyı okutmadan hakkımızda yalan yanlış yazı yazıyorlar diye ispiyonlamışlar.


İl Başkanları toplantısından sonra, Başbakanımızın Giresun ve  Kahramanmaraş il başkanlarını 4. kata çağırdığını, bu çağırmadan sonra Giresun başkanın istifa ettiğini, Kahramanmaraş İl başkanının ise bu toplantının hemen akabinde memlekete gelerek  katıldığı toplantılarda moralinin çok bozuk olduğu gözlerden kaçmadı.


Değerli hocam….


Bendeniz memleketin dertleri ile hemhal olmayı kendisine dert edinmiş bir gazeteci, bir kalemşor olarak il başkanımızın moralinin neden dolayı bozuk olduğunu araştırmak ve bunu özel hayatı ile ilgili olmadığı sürece kamu oyu ile paylaşmakla mükellefim.


İl başkanımızın moralinin bozuk olması memlekete gelecek olan hizmetlerin aksamasına yol açar düşüncesi ile hareket eden bendenizin, Kooperatif başkanı olan kardeşinin direk adrese teslim postaladığı  kapasite üstü  işleri ile de ayrıca bu zamana kadar ilgilenmediğimi de bilmenizi isterim.


Önceliğim bal tutan parmağını yalar misali yapılan  paslaşma işlerin takibi değil, memleketime gelecek olan hizmetlerin takibidir.


Değerli hocam….


Size bir sınıf başkanı edası ile beni elinden tutup, zat’ı alinize getiren il başkanına; aha öğretmenin gevezelik edeni yakaladım dercesine şikayet etmeden önce, belli ki hakkımda asılsız yazı yazıyorlar diye bahsetmiş ki direkt olarak mevzuya  daldınız.


Değerli hocam….


Sevgili İl başkanımız Fatih Erkoç  kaçmasın diye sıkı sıkı tuttuğu elimden tutup size getirmeden  önce, sen ne yaptın da bu adam yazı yazdı, veya şu yazdığı yazı nedir diye sormak ihtiyacını  hissettiniz mi?


Değerli hocam….


Sizin İl başkanınız benim otoritemden  öte burada otorite istemem dercesine kurban bayramında Gurup başkan vekilimiz Mahir Ünal’ın partililerle bayramlaşmasını sabote ettimde bu geveze gazeteci ondan dolayı benim hakkımda yazı yazmıştı dedi mi?


(Muhtemelen dememiştir, çünkü İl başkanının bu teşkilatta  memlekette vekillerden önce söz sahibi olduğunu bilmiyordur. Veya o yazımda  bahsettiğim gibi giderayak buranın dayısı benim demek istemiştir.)


Değerli hocam….


İl başkanınız beni elimden tutup Hocam şunun bir kulağını çek edasıyla yanınıza getirdiğinde, şikayeti bitipte ben konuşmayım diye size çaktırmadan tamam yeter işin bitti git buradan der gibi el-kol karışık beni itmesinden sonra niye böyle yaptın diye sordunuz mu?


Muhtemelen sormamışsınızdır, Sormuş olsanız, il başkanınız beni kendi yönetim kurulu üyeleri ile ya da parti de çalışan elemanlarla karıştırdığını size söyleyemezdi.


Değerli hocam….


İl başkanınıza gazeteci ne yazmış, yazdığına açıklama yaptın mı veya o işin aslı öyle değil böyle diye bir görüşmen oldu mu diye sordunuz mu?


Lütfen İl başkanınıza sükut ikrardan gelir atasözünü hatırlatırmısınız..


Değerli hocam….


Biliyorum bu adamda nerden çıktı der gibi olduğunuzu duyar  gibiyim.


Gazeteci dürüst olmalı derken size yürekten katıldığımı beyanla  benim yazımda yalan haber değil, olmuş bir olaya yorum yaptığımı kabalık saymazsanız hatırlatarak,  Kahramanmaraş’ta yapılan temayülde il başkanına  aynı kalemle aynı karakterde yazılmış kaç tane oy pusulası çıkmış bir araştırma yapıp biz aydınlatabilir misiniz


Bunu haddim olmayarak siyasi dürüstlük adına sizden istesem  umarım bana kızmasınız…


Çünkü, Kahramanmaraş’taki temayülde  divan’ın tamamen il yönetiminden oluşturulmasına gösterilen tepkiden ve Türkoğlu ilçemizden bir muhtarın elinde Fatih Erkoç adına hazır yazılmış oy pusulaları dağıttığından haberdar olmuşsunuzdur…


Abid VANLI
havadismaras.com

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2013, 09:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşegül Serdendeçti
Ayşegül Serdendeçti - 7 yıl Önce

Abid beyin idiaları yenilir yutulur degil,bende bazı olayları gözüm ile gördüm, Temayül saat 10 başladı. saat 14;05 de delegelerin kullanacağı oy pusulaları kalmadı dendi; Bu ilginç idi ! kullanacak delege belli pusula bellli idi! Hadi gelmeyen, oy kullamayanları saymıyorum .Özellikle Belediye meclisi iki bayan pusula gelmesini 4 saat beklediler. Abid beyin yazısında bazı muhtarların hazır oy pusulası olduğu iddiası ile birleşince eskiden bu köyden geçen trenlerin çok soyulduğunu duymuştuk. Galiba alışkanlıklar bitmemiş deyiverdim kendi kendime!..?

Mevlüt Kiraz
Mevlüt Kiraz - 7 yıl Önce

Çok önemli konulara deyinmişsiniz sayın yazar sizi öncelikle tebrik ederim burda sorgulanması gereken varsa ne belediye başkanları ne milletvekiller ne de belediye başkan aday adayları tek sorgulanacak kişi sizinde buyurduğunuz gibi il başkanıdır söylenen ve görünene göre temayülde yapılan haksız ve yanlışlar ekrem erdem beyin konuşmasıyla başlamıştır ne gelen misafirlere ne de oy kullanacak kişilere hazırlanmış bir salon değildi. yıpranmış ve hesabı olan bir teşkilat dizaynıydı buda zaten genel merkezde konuşulmuş herkesin suyunu ısıtanın suyunuda fokur fokur kaynatırlar suyun çıktı teşkilat.

mehmet
mehmet - 7 yıl Önce

Sayın Abit bey ben size şu tanımı yapayım. Gerçek gazeteci haberini araştırır doğru ise yayınlar. Gazeteci olmak isteyen kişiler ise konuşulan bütün dedikoduları yayınlar ve gazeteci olmak ister. Ben sizi en çok ikinci tanıma yakıştırıyorum. Çünkü 1994 yılında bende basın mensubu olarak çalışırken sizi yakinen tanırım............

SIRADAKİ HABER

banner63