Pakdil; “En sert şekilde cevap verilecektir”

Pakdil; “En sert şekilde cevap verilecektir”

TPB Genel başkanı Nevzat Pakdil, “Milletimiz her zamankinden daha çok birbiriyle kenetlenerek, bu hain saldırıların üstesinden gelecektir. Güvenlik güçlerimiz en sert şekilde gereken cevapları vermektedir ve vermeye de devam edecektir” dedi.


Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, Hakkari Dağlıca’da yapılan hain saldırıda şehit olan 16 askerimiz ve bu gün Iğdır Dilucu’nda polis  servisine yapılan hain saldırıda şehit olan 14 Polis’in ailesine ve Türk Milletine başsağlığı diledi.


Pakdil; “Bu menfur saldırılar karşısında, güvenlik güçlerimiz, yapılan bu saldırılara gereken cevabı en ağır şekilde vermektedir. Dün Hükümetimiz tarafından yapılan Güvenlik zirvesinin ardından, bu gece Kuzey Irak’taki terör örgütü  kampları 53 savaş uçağımız tarafından vurulmuştur. Terör örgütleri büyük zayiat vermiştir.  Hükümetimiz her türlü tedbirleri almaktadır. Dış güçlerin maşası konumundaki terör örgütlerinin yaptıkları bu menfur saldırılar hiçbir zaman karşılıksız kalmayacak ve misli ile cevap verilecektir. Türk Milleti  bu taşeronları ve işbirlikçileri görüyor ve biliyor. Bölgesinde güçlenen Türkiye’yi zayıflatmak  isteyen,  bu işbirlikçiler hiçbir zaman emellerine ulaşamayacaklardır.


Bu vesile ile başta Hakkari Dağlıca’ da şehit düşen Andırınlı şehidimiz Harun Saltalı ve Göksunlu şehidimiz Mehmet Parlak  olmak üzere tüm şehitlerimizin mekanı cennet olsun diyor ailelerine sabırlar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 08:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63